Wybierz region

Wybierz miasto

  Bitwa o literaturę. Na ziemi niczyjej

  Teatr Stary w Lublinie
  Lublin, ul. Jezuicka/18, +48 81 466 59 25

  18:00 Wtorek, 9 grudnia

  • Wstęp wolny

  Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

  prowadzenie: Łukasz Drewniak
  gość: Szczepan Twardoch

  Na ziemi niczyjej - Spotkanie z pisarzem i socjologiem Szczepanem Twardochem (rocznik 1979), autorem powieści Morfina, Wieczny Grunwald, Przemienienie. Będziemy rozmawiać o literaturze, polityce i życiu. I nowej książce Twardocha. Jaki jest i czym jest ten "jednoosobowy klub", do którego zapisał się artysta? Zapytamy o zadania i obowiązki pisarza w naszej rzeczywistości. Czy literatura staje się dla niego badaniem struktury zła czy ocalaniem świata w sobie i dla siebie? "Sensem życia jest ono samo. Nic więcej, żadnego porządku, żadnego "wyższego sensu" nie widzę." - mówi Twardoch. Jak być pisarzem w Polsce, której wszyscy nienawidzą? I czy można pisać z nienawiścią, przeciwko czemuś? Łukasz Drewniak

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Jak dobrze znasz stare gry? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.