MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dziewicza przyroda na obrazach Barbary Audi

malgorzata_wielgosz
malgorzata_wielgosz
Ludzie patrząc na jej obrazy odczuwają spokój, odpoczywają, medytują nad obecną w jej twórczości naturą, przedstawianą niezwykle minimalistycznie, zgodnie z japońskimi kanonami piękna. Barbara Audi debiutowała w ramach cyklu „Artyści naszej dzielnicy” w Galerii Pod Schodami w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” wystawą „We mgle” utrzymaną w japońskiej estetyce yūgen wyrażającej piękno obiektu ukrytego we mgle bądź za chmurą, odległe, głębokie i tajemnicze.

Teraz mamy okazję zobaczyć jej prace na wystawie „Malarstwo, grafika, rękodzieło” w Galerii Miniatura mieszczącej się w Klubie Osiedlowym „Miniatura” przy ul. Śliwińskiego 1. Wernisaż we wtorek 18 listopada o godz. 18.30. Wystawa potrwa do 7 grudnia. Ekspozycja łączy w sobie techniki tradycyjne z nowoczesnymi, tradycyjne obrazy olejne istnieją tu obok grafik ręcznych i komputerowych, ale również artystka z upodobaniem zdobi bombki na choinkę, które również zaprezentuje.

Barbara Audi realizuje swoje artystyczne pasje, gdyż zawsze skrycie chciała być malarką i pójść do liceum plastycznego, ale na to nie zgodzili się jej rodzice. W centrum zainteresowań artystki znajduje się przyroda, którą inspirowało się wielu twórców, również, a może zwłaszcza narodowości japońskiej. Natura z niewielkimi wyjątkami w obrazach Barbary Audi najczęściej jest w zimnych barwach: błękicie, ultramarynie, granacie, zieleni dopełnionych przez biel, czerń, różne odcienie szarości. Patrząc na dzikie gęsi na jej obrazie czy przyrodę w zimnych barwach człowieka ogarnia nostalgia, zaduma nad przemijaniem i nietrwałością świata.

Przyroda na wielu obrazach Barbary Audi jest dziewicza, dzika, jakby nietknięta przez człowieka, jak na obrazie „Gęsi” przedstawiającym parę dzikich gęsi w locie. W Polsce na ślub często darowuje się pocztówki z łabędziami w celu wyrażenia życzeń wierności i szczęścia małżeńskiego, z kolei w Chinach taką funkcję pełnią gęsi, które mają w życiu tylko jednego partnera. Eksponaty przedstawiające pary dzikich gęsi w locie stanowią tam dobry prezent ślubny. W taki sposób przedstawiła je Barbara Audi - jako symbol wierności i szczęścia. Sądząc po niedawnym debiucie szczęścia artystce na pewno nie zabraknie.

Małgorzata Wielgosz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto