Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zimowa rekrutacja na niektórych uczelniach jeszcze chwilę potrwa

Maciej Wijatkowski
Rekrutacja zimowa na trzech największych, publicznych uczelniach Lublina właśnie dobiegła końca. UMCS jeszcze zaprasza chętnych, przedłużając okres aplikacji i składania dokumentów do końca lutego, a nawet do marca. Uczelnie niepubliczne przyjmują nadal chętnych.

Rekrutacja zimowa na Politechnice Lubelskiej zakończyła się. Odbyło się podsumowujące posiedzenie Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Również Katolicki Uniwersytet Lubelski zakończył zimową rekrutację, prowadzoną na 3 kierunki studiów II stopnia.

Uniwersytet Przyrodniczy rekrutację kandydatów zakończył 17 lutego. Przyjętych zostało 670 kandydatów.

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej trwa rekrutacja na kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Zajęcia rozpoczną się w marcu, a uniwersytet proponuje słuchaczom następujące kierunki: administracja publiczna (do 28.02.), filozofia i etyka (do 8.03.), fizyka (do 25.02), grafika wydawnicza (do 28.02), muzykoterapia (do 1.03), psychologia sportu dla psychologów (do 28.02), psychologia sportu dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego (do 28.02), zarządzanie transportem-spedycją-logistyką (do 10.03). Dodatkowo, rozpoczęły się już zapisy na kilka kierunków podyplomowych, na których zajęcia rozpoczną się od października 2019 r. UMCS oferuje łącznie ponad 80 kierunków studiów podyplomowych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.podyplomowe.umcs.pl.

Uczelnie niepubliczne

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji rekrutuje na semestr letni, na studia I stopnia, do 15 marca, na kierunki: administracja, architektura, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, finanse i rachunkowość, informatyka, socjologia, stosunki międzynarodowe, transport, zarządzanie. Na studia II stopnia, w języku polskim: zarządzanie, socjologia. Na studia I stopnia w języku angielskim: zarządzanie, informatyka. Zajęcia semestru letniego rozpoczynają się z końcem lutego.

Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do 30 marca, na kierunki: administrowanie sieciami komputerowymi, akademia menedżera sprzedaży, biznes w Azji, certyfikowany kierownik projektu, dietetyka, informatyka śledcza, inspektor danych osobowych, kadry i płace w prawie i praktyce, kształcenie zdalne w edukacji, logistyka i cło w zarządzaniu międzynarodowym obrotem towarowym, menedżer administracji publicznej, podatki, prawo socjalne, pedagogika terapeutyczna, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, profesjonalny coaching, przygotowanie pedagogiczne - studia trzysemestralne, rachunkowość budżetowa, rachunkowość i finanse, systemy baz danych, transport – spedycja - logistyka, trener biznesu, zamówienia publiczne, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy (e-leraning), zarządzanie i marketing, zarządzanie i marketing (e-learning), zarządzanie ochroną zdrowia, zarządzanie oświatą, zarządzanie sprzedażą, zarządzanie sprzedażą (e-learning), zarządzanie zasobami ludzkimi. Zajęcia rozpoczynają się w kwietniu.

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych prowadzi nabór do 25 lutego, na kierunki - studia licencjackie: techniki dentystyczne, kosmetologia, ratownictwo medyczne, dietetyka, psychologia, praca socjalna, socjologia, pielęgniarstwo. Studia magisterskie: zarządzanie, pielęgniarstwo, pięcioletnie studia magisterskie z psychologii. Przyjęcia odbywają się bez egzaminów wstępnych, a zapisy - wyłącznie według kolejności składania dokumentów kwalifikacyjnych.

Rekrutacja uzupełniająca na studia magisterskie w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji na semestr letni w roku akademickim 2018/2019 potrwa do 28 lutego. Trwa nabór na studia II stopnia na kierunkach: pielęgniarstwo, transport, psychologia, informatyka i zarządzanie. Nowościami w ofercie studiów magisterskich uczelni są: cyberbezpieczeństwo, programowanie i analiza danych- studia w 100 proc. dofinansowane z EFS (bezpłatne dla studentów), oraz zarządzanie II stopnia, ze specjalnościami: zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym i e-biznes & zarządzanie firmą. Kierunek: zarządzanie objęty jest specjalną promocją w opłatach. Do końca lutego trwa również rekrutacja na studia podyplomowe. W ofercie jest aż 80 programów kształcenia. Zajęcia rozpoczynają się w marcu. Szczegółowa oferta na stronie: www.wsei.lublin.pl.

W Wyższej Szkole Społeczno - Przyrodniczej Wincentego Pola zajęcia rozpoczynają się 26 lutego, lecz zapisywać się można do końca miesiąca.

- Jeśli ktoś zgłosi się w marcu - deklaruje kanclerz i prezydent uczelni doc. Henryk Stefanek - dołączy do grupy jeszcze na semestr letni.

W kwietniu, po targach edukacyjnych, uczelnia proponuje już rozpoczęcie nauki od października. Kierunki na Wydziale Nauki o Zdrowiu to: wychowanie fizyczne, fizjoterapia, turystyka i rekreacja, zdrowie publiczne, kosmetologia i pielęgniarstwo. Na Ekonomii można studiować ekonomię menedżerską i biznes międzynarodowy. Zaprasza także filologia angielska. Uczelnia proponuje ponadto 85 kierunków kształcenia w ramach studiów podyplomowych, dla nauczycieli, którzy chcą podnieść kwalifikacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zimowa rekrutacja na niektórych uczelniach jeszcze chwilę potrwa - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto