Zalew Zemborzycki: Czy to ludzie zabili łabędzia? Zalew Zemborzycki: Czy to ludzie zabili łabędzia?

Zalew Zemborzycki: Czy to ludzie zabili łabędzia? (© Archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Ktoś uśmiercił jednego z łabędzi, żyjącego w okolicy Zalewu Zemborzyckiego, tak przynajmniej twierdzi mieszkanka Lublina. Kobieta już wcześniej była świadkiem ataków kajakarzy na okazałe ptaki.

W poniedziałek kobieta zobaczyła nad zalewem martwego łabędzia. - Byłam w szoku. Tam żyła tylko jedna łabędzia rodzina i, moim zdaniem, bardzo komuś przeszkadzała - opowiada Czytelniczka.

Kobieta twierdzi, że wcześniej wielokrotnie była świadkiem ataków kajakarzy na ptaki. - Ludzie podpływają za blisko tych stworzeń, a później dziwią się, że one próbują bronić swojego terenu. Kilka tygodni temu widziałam, jak taki wielki łysy facet płynął kajakiem z kobietą i całej siły walną łabędzia wiosłem, tak, że uszkodził ptakowi skrzydło - opowiada. Kobieta jest przekonana, że za śmiercią łabędzia muszą stać ludzie. Powiadomiła o łabędziu Straż Miejską, ale...

- Ta pani zgłosiła się do nas i poinformowała, że w rejonie ul. Cienistej unosi się na wodzie martwy łabędź - mówi Robert Gogola z lubelskiej SM. Funkcjonariusze przekazali zgłoszenie do schroniska dla bezdomnych zwierząt, którego pracownicy zajmują się utylizacją martwych stworzeń.

- Niestety, ta pani nie powiadomiła nas o swoich podejrzeniach dotyczących okoliczności śmierci łabędzia - dodaje Robert Gogola. Schronisko także nie wiedziało o podejrzeniach Czytelniczki, dotyczących śmierci łabędzia. Pracownik po prostu wyłowił stworzenie i zawiózł do zamrażarni. Być może dzisiaj szczątki obejrzy weterynarz.Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!