Od trzech dni Sitno (pow. zamojski) jest rolniczą stolicą Polski. XXXI Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych rozpoczęła się w piątek, ale dopiero od soboty otwarto ją dla szerszej publiczności. Na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wystawienniczego LODR w Sitnie zapreprezentowali się z całej Polski zarówno hodowcy bydła, owiec, koni, drobiu, królików jak i gołębi.

Najlepiej ocenione w swoich kategoriach zwierzęta otrzymały medale czempionów. Podczas wystawy pokazano najnowocześniejsze narzędzia i maszyny do produkcji rolnej i hodowli. Swoje produkty wystawiły również firmy budowlane, wyposażenia budynków inwentarskich oraz oferujące nawozy, pasze i dodatki paszowe.

W sumie około 200 hodowców pokazało blisko 1,5 tys. zwierząt. Najlepsi z nich wyjechali z Sitna z nagrodami. Stoiska wystawiło 400 firm z branży rolnej. Ze względu na obostrzenia związane z afrykańskim pomorem świń (ASF), w tym roku nie było trzody chlewnej.

Dla zainteresowanych kiermasze m.in. ogrodnicze, szkółkarskie, pszczelarskie, rzemiosła i wyrobów regionalnych, wystawę twórców ludowych oraz dwa seminaria naukowe: pszczelarskie i o uprawie orkiszu. Jednocześnie goście mieli możliwość zwiedzania ekspozycji poświęconej 40-leciu doradztwa rolniczego w Sitnie.

Zobacz więcej:WYSTAWA W SITNIE PRZYCIĄGNĘŁA TŁUMY ZWIEDZAJĄCYCH


Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ech (gość)

jak zwykle czesc zdjec nieostra i duzo powtarzajacych sie, moze warto by skorzystac z jakiegos kursu wrzucania zdjec do internetu? po co komu 7 niemal takich samych zdjec i do tego 5 nieudanych