(© Tomek Koryszko)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolejna spółka ruszy z produkcją na terenie podstrefy ekonomicznej na Felinie. SSE "Euro - Park" Mielec, która nią zarządza, ogłosiła wczoraj przetarg nasprzedaż działki przy ul. Rataja. Parcela ma 4 ha powierzchni. Cena wywoławcza wynosi prawie 4,3 mln zł. Właścicielem gruntów jest lubelski magistrat, który przy ul. Rataja dysponuje terenami o łącznej powierzchni 37 ha.

- To już druga działka w tym obszarze, która trafiła na rynek. W tym roku raczej nie będziemy już ogłaszać przetargów nasprzedaż kolejnych nieruchomości w tym rejonie - zapowiedział Łukasz Goś z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Firmę, która kupi działkę i uzyska pozwolenie na działalność w strefie ekonomicznej, mamy poznać w grudniu. Nieoficjalnie mówi się, że parcelą jest zainteresowana spółka, zajmująca się produkcją.

Obecnie pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy ekonomicznej na Felinie ma 18 firm. Działalność rozpoczęło osiem: EuroCompass, Aliplast, Apex, BioMaxima, D&D Resory, MW Lublin, El-Press iMPC Metal. Fabrykę wybudował też Ball Packaging Europe, wytwórca puszek na napoje, ale nie ruszył z produkcją.
Firmy zainwestowały na terenie strefy 406 mln zł. Powstały 304 nowe miejsca pracy.

Wydarzenia Gospodarcze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!