(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fundacja Project HOPE rusza z bezpłatnymi szkoleniami dla lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej. To od nich zależy czy wcześnie uda się zdiagnozować zmiany nowotworowe u dzieci.

Według danych w Polsce zaledwie u niespełna 10 procent dzieci diagnozuje się niektóre nowotwory w I lub II fazie. Dlatego ważne jest, aby lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej potrafili trafnie zidentyfikować pierwsze niepokojące objawy.

Z myślą o nich Fundacja Project HOPE Polska i kliniki onkologii i hematologii dziecięcej organizują w pięciu województwach cykl bezpłatnych szkoleń. Na Lubelszczyźnie zaplanowano siedem warsztatów, które odbędą się w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Antoniego Gębali w Lublinie. Pierwsze już najbliższą sobotę.

- Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zwiększenia swojej wiedzy z zakresu epidemiologii i etiologii nowotworów wieku dziecięcego, zapoznania się z nietypowymi i alarmującymi objawami tych chorób oraz omówienia przyczyn i konsekwencji późnej diagnozy na konkretnych przypadkach klinicznych – zapowiada Dorota Kuchna z Project HOPE Polska. - W czasie szkolenia eksperci przedstawią także zasady prawidłowej komunikacji z pacjentem oraz metody rozpoznania środowiska z uwzględnieniem genogramu rodziny.

- Mamy dostęp do najnowszych metod leczenia i świetnie wykwalifikowany personel, a jednak dużej grupie dzieci nie możemy pomóc. Wielu małych pacjentów trafia do nas w zaawansowanych stadiach choroby nowotworowej, kiedy szanse na całkowite wyleczenie są już niewielkie – przyznaje prof. dr hab. n. med. Jerzy Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, kierownik Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Ze szkolenia skorzystać mogą również pielęgniarki i położne rodzinne. Szczegółowy program szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej szybka-diagnoza.org.Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!