W Lublinie będą toalety na miarę XXI wieku W Lublinie będą toalety na miarę XXI wieku

W Lublinie będą toalety na miarę XXI wieku (© Jacek Babicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komputer utrzymuje w ich wnętrzu stałą temperaturę, w odpowiednim czasie włącza spłukiwanie, czyszczenie, dezynfekowanie i suszenie.

Sześć takich nowoczesnych toalet stanie wkrótce w Lublinie. Na razie są dwie: przy pętli trolejbusowej na Majdanku oraz koło przystanku Unicka 01 przy al. Spółdzielczości Pracy.

Zaczną działać na przełomie października i listopada. Korzystanie z nich będzie płatne. Po wrzuceniu odpowiedniej kwoty (jeszcze nie wiadomo, ile będzie wynosiła opłata) drzwi do przybytku automatycznie się otworzą. Toaleta będzie dostosowana do wymagań osób niepełnosprawnych.

- Lublin jest dużym miastem turystycznym, wobec tego zapotrzebowanie na tego typu urządzenia jest ogromne - przekonuje Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Pozostałe toalety staną obok przystanków: KUL 03, Park Bronowice 04, Paderewskiego 02 (pętla) oraz na rogu ul. Obrońców Pokoju i Lipowej. EPNasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!