Tego jeszcze w Lublinie nie było. 27 listopada w Galerii Olimp ruszy kino wyświetlające filmy w technologii 5D. Dzięki efektom specjalnym będziemy mogli wszystkimi zmysłami odczuć to, co jest wyświetlane na ekranie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nowe kino przywiezie do Lublina firma Lidia Art Media. Będzie ono zlokalizowane na najwyższej kondygnacji parkingu przy nowej Galerii Olimp. W poniedziałek powinny zacząć się prace instalacyjne, a pierwszy seans zaplanowano już za dwa tygodnie.

Sala pomieści 24 widzów. Zamontowane w niej urządzenia pozwolą na doświadczanie tego, co aktualnie przeżywają bohaterowie filmu. - Jeżeli więc główny bohater wchodzi do kanału, to będziemy czuć nieprzyjemny zapach. Gdy z kolei w filmie pojawi się deszcz, to na nasze głowy również będą spadały krople. Nie zabraknie również wstrząsów, a także ataku pająków - wyjaśnia Tomasz Dębiec, dyrektor ds. Marketingu i Reklamy Galerii Olimp.

Fotele, na których siedzą widzowie, poruszają się imitując ruchy widziane na ekranie. Dodatkowo widzowie zakładają na nos okulary 3D, podobnie jak przy projekcji trójwymiarowych filmów.

Kino Kosmos na sprzedaż. Cena wywoławcza to 8,6 mln zł

W repertuarze kina na razie będą trzy, 15-minutowe filmy nakręcone w technice 5D. Każdy z nich jest dostosowany do wieku odbiorców. - Przygotowaliśmy film dla dzieci od lat 3. Nieco starsze zobaczą film o dinozaurach. Z kolei dla dorosłej widowni będziemy wyświetlać polski film "Asylium", który ostatnio otrzymał nagrodę na festiwalu w Rzymie - informuje Lidia Turowicz z firmy Lidia Art Media.

Ceny biletów będą wahały się od 12 (ulgowe) do 15 zł (normalny).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!