VI Mistrzostwa Policji w Pływaniu im. podinsp. Małgorzaty Bigos w Lublinie (ZDJĘCIA, WIDEO)

DUN
Lublin był w sobotę po raz szósty gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. W tym roku zawodom nadano imię podinsp. Małgorzaty Bigos, policjantki, pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 71 policjantów i 26 policjantek. Rywalizowali w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, i w sztafetach. Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Pańczyszyn z KWP w Szczecinie a najlepszą zawodniczką - Agnieszka Burdelak (KWP we Wrocławiu). W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 20 medali, w tym 10 złotych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie (22 medali w tym 9 złotych), a trzecie - funkcjonariusze ze Szczecina.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki z Wrocławia, lubelska drużyna zajęła II miejsce. W sztafecie męskiej zwyciężyli reprezentanci Katowic, druga pozycja przypadła łodzianom, lubelscy funkcjonariusze wywalczyli brąz. Co ciekawe - w skład lubelskiej drużyny męskiej weszli przedstawiciele kierownictwa KWP: komendant wojewódzki insp. Robert Szewc oraz jego zastępca - podinsp. Jerzy Czebreszuk.