Uczelnie prywatne w Lublinie: Co proponują?

Uczelnie prywatne w Lublinie: Co proponują? (© wspa.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Co proponują uczelnie prywatne w Lublinie? Czy warto podjąć tam studia, jakie mają atuty i jakie kierunki oferują niepubliczne uczelnie? Czytaj nasz raport! Dowiedz się szczegółów dotyczących rekrutacji!

Duża część studentów decyduje się na kształcenie w uczelniach niepublicznych, często słono za to płacąc. Czasem to jednak jedyna możliwość, by kontynuować studia podyplomowe na wymarzonym kierunku. Dla studentów początkowych lat jest to też alternatywa, gdy nie udało się im dostać na uczelnię publiczną lub oferta jest rozszerzona. Po studiach już tylko pracodawca zadecyduje o tym, czy miejsce odbytych nauk ma jakieś znaczenie. Coraz częściej dla zatrudniających nie ma różnicy.

Uczelnie prywatne w Lublinie: Co proponują?Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji

WSEI gromadzi studentów zainteresowanych edukacją, kondycją społeczno-ekonomiczną regionu czy innowacyjnymi rozwiązaniami. Na czterech wydziałach (Administracji, Ekonomii, Pedagogiki i Psychologii oraz Transportu i Informatyki) znajduje się 14 kierunków. Wśród nich te najbardziej powiązane z profilem uczelni: ekonomia, informatyka, administracja czy zarządzanie, ale znajdziecie tutaj również: mechanikę i budowę maszyn, pielęgniarstwo czy pracę socjalną. Dodatkowo od nowego roku akademickiego na żaków czekają zmiany - WSEI rozbudowuje bibliotekę i tworzy Innowacyjne Centrum Diagnostyki, Badań i Analiz. Ponadto wzrastająca liczba studentów nakłoniła władze uczelni do wybudowania akademika ptzy ul. Unickiej, który pomieści 300 osób.

Rekrutacja potrwa do 31 sierpnia. Do tego czasu możecie zapisać się na jeden z kierunków na studiach licencjackich, psychologię w trybie jednolitym magisterskim lub studia podyplomowe, które liczą 46 kierunków

Uczelnie prywatne w Lublinie: strona internetowa: wsei.lublin.pl;
w sprawach rekrutacyjnych tel. 81 749 17 77, e-mail: sekretariat@wsei.lublin.pl.


Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Nauk Społecznych

Uczelnia funkcjonuje od 2001 roku. W swojej ofercie ma kierunki prowadzone w ramach ośmiu katedr: Socjologiczno-Psychologicznej, Kosmetologii, Dietetyki, Pedagogiki, Pracy Socjalnej, Ratownictwa Medycznego, Technik Dentystycznych i Tańca. W nadchodzącym roku akademickim zostaną uruchomione nowe ścieżki edukacyjne: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, praca socjalna z ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi oraz praca socjalna z rodziną. Interesującą jest Katedra Tańca, w ramach której prowadzone są zajęcia na kierunkach: towarzyski, współczesny, latynoski i choreoterapia. Ponadto WSNS prowadzi studia podyplomowe i Studium Pedagogiczne Kwalifikacyjne, dające uprawnienia pedagiczne. W ofercie są również szkolenia, m.in.: specjalistyczne kursy makijażu, technik dentystycznych czy ratownictwa medycznego.

Uczelnie prywatne w Lublinie: strona internetowa: wsns.lublin.pl;
tel. 81 531 85 56, e-mail: info@wsns.lublin.pl, zapisy odbywają się w Lublinie przy ul. Obrońców Pokoju 2.


Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji

Uczelnia istnieje od 21 lat. Tzw. "Wyspa" ma już blisko 7 tys. absolwentów studiów wyższych i 7,5 tys. absolwentów studiów podyplomowych. Szkoła proponuje 40 kierunków studiów podyplomowych, 6 - studiów licencjackich, studia inżynierskie, magisterskie i szkolenia, a nawet Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pośród studiów licencjackich odnajdziecie: administrację, dziennikarstwo i komunikację społeczną, finanse i rachunkowość, socjologię, stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie, z socjologii możecie również zdobyć tytuł magistra. Inżynierem można tutaj zostać w ramach kierunków: architektura i urbanistyka, gospodarka przestrzenna, informatyka lub transport.

Rekrutacja trwa do 30 sierpnia, istotna jest kolejność zgłoszeń. Dokumenty należy składać w Biurze Rekrutacji lub poprzez system rekrutacji internetowej.

Uczelnie prywatne w Lublinie: strona internetowa: wspa.pl;
tel. 81 740 84 73, 81 452 94 73, e-mail: rekrutacja@wspa.pl.


Uczelnie prywatne i publiczne w Lublinie - czytaj więcej na ten temat


Uczelnie prywatne w Lublinie: Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza

Uczelnia kształci w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na studiach magisterskich, licencjackich i podyplomowych. Zajęcia odbywają się w jednym z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w Polsce. WSPS dysponuje gabinetami fizykoterapii, kinezyterapii, kosmetyki, biomechaniki, masażu, laboratorium chemicznym, pracowniami turystyki, hotelarstwa, gastronomii oraz geografii i informatyki. Wśrod kierunków studiów znajdują się m.in.: fizjoterapia, filologia iberyjska i angielska, pedagogika specjalna oraz nowości: wychowanie fizyczne czy kosmetologia. Tytuł magistra uzyskają absolwenci piątego roku fizjoterapii oraz turystyki i rekreacji. Dodatkowo trzy kierunki można studiować w języku angielskim (fizjoterapię, kosmetologię oraz turystykę i rekreację). WSPS oferuje również kursy, m.in. w zakresię języka migowego czy pilotowania wycieczek.

Podczas rekrutacji obowiązuje kolejność zgłoszeń, zapisy przyjmuje Biuro Rekrutacji znajdujące się przy ul. Choiny 2, w sali 26 na parterze.

Uczelnie prywatne w Lublinie - strona internetowa: wssp.edu.plł
tel. 81 740 25 47, e-mail: info@wssp.edu.pl.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!