367 mln zł będzie kosztować modernizacja torów na trasie Lublin - Stalowa Wola.

To największa kolejowa inwestycja prowadzona za unijne pieniądze zapisane w programie Polska Wschodnia.

Za 367 mln zł, z czego UE dokłada 85 procent, 100 km torów zostanie zelektryfikowane. Chodzi o trasę łączącą Lublin ze Stalową Wolą.

Już teraz firma pracująca na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe demontuje sieć trakcyjną na odcinku między stacjami Lublin i Lublin Zemborzyce. Z tego powodu pociągi jeżdżą tylko jednym torem.

Wbito już 50 fundamentów pod nowe słupy i wkrótce rozpoczną się prace przy wymianie torów. Kolejarze przygotowali 22 tysiące podkładów oraz prawie 1100 ton szyn.

Pierwszy etap prac potrwa do marca przyszłego roku. Potem pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami, bo do sierpnia 2018 roku ruch pociągów od Lublina Zemborzyce do Kraśnika zostanie wstrzymany. Cała inwestycja zakończy się w lipcu 2019 roku.

Pocieszający jest fakt, że w ramach inwestycji będzie zmodernizowanych między innymi 20 przystanków, a po zakończeniu prac pociągi na tej trasie pojadą szybciej.

ZOBACZ TEŻ:
Lodziarnia Bosko ponownie najlepsza w województwie lubelskim

Mieszkańcy obchodzili rocznicę cudu lubelskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gdy jedziesz na wakacje za granicą zabierz kartę EKUZ

Festiwal disco polo w Lublinie. Sprzedano siedem tysięcy biletów [ZDJĘCIA]


Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!