W Kostrzynie nad Odrą od 2-4 sierpnia trwa 24. Pol'and'Rock Festival 2018 (dawniej Przystanek Woodstock). Otwarty teren festiwalu sprzyja tworzeniu się niesamowitych zjawisk w atmosferze. Do takich należy "tornado" a dokładniej wir pyłowy, czyli kolumna powietrza z piaskiem o średnicy kilku metrów. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda polandrockowa "trąba powietrzna".

Zjawisko, które możecie zaobserwować na terenie festiwalu, mylnie nazywane jest trąbą powietrzną czy tornadem. W rzeczywistości to znacznie mniejszy, ale również niebezpieczny, wir pyłowy. Powstaje na skutek zmieszania suchego gorącego powietrza i pyłu. Stanowi zbiór cząsteczek powietrza i piasku, a niekiedy także przedmiotów, takich jak puszki czy inne drobne przedmioty. Całość ma kształt kolumny o małej średnicy, do około dziesięciu metrów i wysokości kilkunastu do kilkudziesięciu metrów.

Jeśli widzicie taką "trąbę" - odsuńcie się od niej jak najdalej. Zgromadzone w niej przedmioty, a także zwiększająca się prędkość wiru wraz z jego przemieszczaniem mogą powodować przewracanie większych rzeczy, w tym także osób.

Więcej naszych materiałów z Pol'and'Rock Festival 2018 znajdziesz także tutaj:
* Najpiękniejsze dziewczyny na Pol'and'Rock 2018. Oto ładniejsza strona dawnego Woodstocku [ZDJĘCIA]
* Pol'and'Rock 2018, dawny Woodstock. Najciekawsze przebrania podczas 24. imprezy w Kostrzynie nad Odrą [ZDJĘCIA]
* Kąpiel w błocie Pol'and'Rock 2018. Błotne zabawy na dawnym Woodstocku. Tak festiwalowicze radzą sobie z upałami [ZDJĘCIA]
* Naszemiasto.pl na Pol'and'Rock Festival 2018. Owsiak: "Ta gazeta to pamiątka z festiwalu" [ZDJĘCIA]A tutaj możecie obejrzeć pozdrowienia wideo prosto z festiwalu:

Pol'and'Rock Festival

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!