(© Łukasz Kaczanowski/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lubelscy rugbiści znają już terminarz Ekstraligi w sezonie 2017. W tym roku krajowa elita zmienia system rozgrywek na wiosna-jesień.

Podopieczni Stanisława Więciorka w pierwszej rundzie zmierzą się kolejno: z Ogniwem Sopot (wyjazd, 25-26 marca), Lechią Gdańsk (dom, 1-2 kwietnia), Pogonią Siedlce (wyjazd, 15 kwietnia), Budowlanymi Łódź (dom, 29 kwietnia), Arką Gdynia (wyjazd, 6-7 maja), Juvenią Kraków (wyjazd, 13-14 maja) i Budowlanymi Łódź (dom, 20-21 maja).

Rundę rewanżową zaplanowano na weekend 12-13 sierpnia, a finał ekstraligi odbędzie się 11 listopada. – Postaramy się powalczyć o coś więcej, niż tylko utrzymanie – wyjawia Stanisław Więciorek, trener Budowlanych. – Jeżeli uda nam się zrealizować cele transferowe, to myślę, że środek tabeli jest jak najbardziej w naszym zasięgu – dodaje.

Wiadomo już, że w Budowlanych nie będzie grał wyróżniający się zawodnik i etatowy reprezentant Polski Stanisław Powała-Niedźwiecki, który przeniósł się do Ogniwa Sopot.

To spore osłabienie lubelskiego klubu. – Nie chcę się za bardzo rozwodzić nad tym tematem. To jego decyzja, ale myślałem, że Stanisław postąpi inaczej. W nowym klubie będzie miał lepsze warunki finansowe, ale pieniądze to nie wszystko. Jego życie, jego wybór, więc nie chcę go osądzać – mówi Więciorek.

Bardzo możliwe, że do Budowlanych dołączą nowi zawodnicy. – Nie jesteśmy krezusami finansowymi, ale staramy się działać na miarę naszych możliwości – wyjawia Więciorek. – Na celowniku mamy reprezentanta Polski z formacji młyna. Pojawić powinien się również zawodnik z Ukrainy, w przeszłości grający w naszym klubie. Jednak jeszcze za wcześnie na ujawnienie personaliów – kończy Więciorek.

Jedyny zimowy sparing lublinianie rozegrają 12 marca. Ich rywalem (miejsce spotkania zależy od warunków atmosferycznych) będzie Pogoń Siedlce. Wiadomo również, że wiosną Budowlani kilka spotkań rozegrają na swoim boisku przy ulicy Krasińskiego, a resztę na bocznym boisku Areny Lublin.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!