Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr Osterwy przedstawił plany na nowy sezon

Andrzej Z. Kowalczyk
Tego w Teatrze im. J. Osterwy dawno nie było – lubelska scena dramatyczna w tym sezonie artystycznym zrealizuje aż sześć premier.

O planach i przedsięwzięciach teatru mówiła w środę jego dyrektor naczelna Dorota Ignatjew.

Na pierwszą z owych premier nie trzeba długo czekać. Już w najbliższą sobotę zobaczymy adaptację powieści Edmunda Nizurskiego „Sposób na Alcybiadesa” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Będzie to okazja do pierwszego spotkania z nowymi aktorami Teatru Osterwy: Edytą Ostojak i Sebastianem Węgrzynem- o tej realizacji napiszemy więcej w piątkowym wydaniu Kuriera Lubelskiego.

Aż dwie premiery zaplanowano na grudzień. Paweł Passini, twórca i dyrektor neTTheatre wyreżyseruje w Osterwie sztukę Patrycji Dołowy „Hindele, siostra sztukmistrza”, poświęconą siostrze pisarza noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Tu warto dodać, że będzie to pierwsza realizacja Passiniego w Teatrze Osterwy.

Tuż przed sylwestrem odbędzie się premiera komedii francuskiego dramatopisarza Floriana Zellera „Prawda” w reżyserii Pawła Aignera.

Tajemniczo zapowiada się początek nowego roku. 
Dyrektor Ignatjew zapowiedziała tylko, że teatr szykuje dla swoich widzów niespodziankę oraz premierę w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, ale do tej informacji (jeśli takiego określenia można użyć) nie chciała dodać ani słowa więcej. Przyjdzie nam zatem poczekać do stycznia.

Wiadomo natomiast, że kolejną premierę – „Trzy siostry” Antoniego Czechowa – zrealizuje Jędrzej Piaskowski, ceniony reżyser młodego pokolenia. A sezon zakończy realizacja szekspirowska. Trwają wciąż ustalenia, czy będzie to „Król Lear”, czy „Wieczór Trzech Króli”, ale na pewno wyreżyseruje ją doskonale u nas znany Remigiusz Brzyk (znany chociażby z „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”.

A już w najbliższych dniach Teatr Osterwy czeka udział w dwóch festiwalach. 14 października spektakl „Diabeł i tabliczka czekolady” zostanie zaprezentowany w programie Konfrontacji Teatralnych, a trzy dni później na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto