TBV Start Lublin przegrywa na wyjeździe

Karol Kurzępa
Łukasz Kaczanowski
Po raz piętnasty w tym sezonie koszykarze TBV Startu Lublin ponieśli porażkę. W Starogardzie Gdańskim ulegli miejscowej Polpharmie.

W pierwszej połowie podopieczni Davida Dedka toczyli wyrównany bój z rywalami. Po 10 minutach "Startowcy" prowadzili dwoma oczkami, natomiast przy zejściu na przerwę był remis 43:43. Po zmianie stron przewaga gospodarzy była już wyraźna i ekipa prowadzona przez trenera Mindaugasa Budzinauskasa wygrała zasłużenie.

Po raz kolejny w aktualnych rozgrywkach świetnie prezentował się Stefan Balmazović, którego wspomagał dobrze dysponowany Nick Covington. Jednak oprócz tej dwójki, reszta zespołu wypadła dość przeciętnie. Czerwono-czarni mieli ogromne problemy z zatrzymaniem Martynasa Sajusa (20 punktów i 10 zbiórek), a także Anthony'ego Milesa (16 pkt).

Balmazović i spółka przegrali dziesiąte z rzędu spotkanie wyjazdowe w obecnym sezonie. Ogółem, czekają na triumf w delegacji od 15 listopada 2015 roku.

W szeregach lubelskiej drużyny w Starogardzie Gdańskim nie zadebiutował amerykański center Jason Boone, który zasilił TBV Start na początku tygodnia. Niewykluczone, że 31-latek będzie mógł wystąpić w kolejnym ligowym starciu lublinian w Słupsku. Do rywalizacji z tamtejszym zespołem Energi Czarnych dojdzie w najbliższą niedzielę o godzinie 18.

Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 85:70 (19:21, 24:22, 23:14, 19:13)

Polpharma: Sajus 20, Miles 16, Flieger 12, Davis 12, Schenk 10, Mirković 7, Diduszko 4, Paliukenas 4, Długosz, Michałek.

TBV Start: Balmazović 23, Covington 14, Wiggins 8, Dłoniak 7, Kellogg 7, Ciechociński 4, Trojan 4, Kowalski 3, Bonarek, Dziemba.

Lubelskie: Przegląd wydarzeń tygodnia (ZDJĘCIA)
Super Kot Lubelszczyzny. Rozpoczęliśmy głosowanie (PLEBISCYT)