Przywitaj Nowy Rok w Lublinie

Przywitaj Nowy Rok w Lublinie (© materiały archiwalne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bal maskowy, tradycyjny, szkolna potańcówka, salsa, koncert - niezmiennie wybór jest niemal dla każdego. Nawet osoby, które nie przepadają na witaniem Nowego Roku znajdą alternatywę. Sprawdzamy, jak może wyglądać Wasz Sylwester w Lublinie na przełomie 2013 i 2014 roku. Co wybrać - klub, restaurację czy plener?

Sylwester w Lublinie: 2013 pożegnaj w klubie


W Domu Kultury czeka zabawa rodem ze szkolnych lat, dosłownie: Sylwestrowa Dyskoteka Szkolna. Wciąż kupicie bilety za 69 zł (z open barem!), choć niedługo zaczną drożeć, do tego 20 zł za rezerwację miejsca. W Klubie 68 organizatorzy proponują na przekór porze - Sylwester na Hawajach. Płacąc 99 zł, pijecie bez limitu, mając zapewniony również catering.

Wolicie bal maskowy? Klub Centrala przy Radziszewskiego zaprasza na Sylwestra, wyróżniającego się wśród klubów bogatym menu - w pakiecie z open barem i miejscem siedzącym za 109 zł (99 zł - bez rezerwacji). Zarówno w Centrali, jak i w Klubie Czekolada czekają na Was gratisowe maski. Masquerade przy Narutowicza 9 to jednak wydatek dla imprezowiczów - 99/109 zł za wstęp i open bar, dodatkowe 20 zł za miejsce siedzące, w wersji z jedzeniem (w tym dania ciepłe i sushi) - 169/179 zł.

Na bogato bawi się również Cream Club w ramach imprezy New Year with Great Gatsby, filmowy rozmach i klasa, open bar i wejście kosztuje 99 zł w wersji stojącej, 149 zł - siedzącej i 249 zł VIP, czyli z daniami gorącymi i przystawkami.Happy New Year w Klubie Shine to, jak dotychczas, open bar i przekąski (chociaż znajdzie się tu i boeuf strogonow), jednak to zależy od wydanej kwoty: 80 zł - miejsca stojące z open barem, 100 zł - dodatkowo catering, a za 150 zł zagwarantujecie sobie miejsca siedzące. Nieco mniej zapłacą pary: 200 lub 300 zł w zależności od rezerwacji miejsca.

PI x Drzwi zachęca: Kup sobie krzesło - tu nikt nie stoi, każdy je, pije i płaci tyle samo - 139 zł. Tradycyjnie open bar, a do tego m.in. bigos i barszcz czerwony. Tymczasem Dwa Piętra organizują Anty-Sylwestra za całe 20 zł, gwarantując lampkę bimbru o północy - wszystko dla osób, które nie przepadają za duszeniem się krawatem, czy opinającą błyszczącą sukienką.

Sylwester w Lublinie: 2013 pożegnaj w restauracji


Tradycyjne bale w restauracjach różnią się menu, ceną i samym lokalem- jeden lubicie bardziej, inny mniej - my sprawdzamy dla Was ceny. Czarna Owca zaprasza za 399 zł od pary lub 210 zł od osoby za zabawę z DJem Adim przy bogatym menu, 0,5 l wódki i szampanem na parę oraz nieograniczoną ilością napojów bezalkoholowych. Czarcia Łapa proponuje przeboje wszech czasów grane przez DJa, open bar, idąc śladem lubelskich klubów, a także pokaz barmański w stylu flair oraz ciekawe menu za 200 zł od osoby. Niedaleki Hades zaprasza na zabawę za 390 zł od pary.

2013 rok pożegna również nowe miejsce na gastronomicznej mapie lublina - Paleta Smaków (Rynek 14/2). To ma być kameralny wieczór z ponczem, autorskim menu i dobrą muzyką za 190 zł od osoby. Tymczasem zupełnie odmienna noc czeka gości Sielsko Anielsko, gdzie organizatorzy zapowiadają najbardziej roztańczony bal, podczas którego zagra DJ Miedziak. Tradycyjne dania oraz wódka lub wino na parę - w cenie 225 zł/os. Być może bardziej roztańczony będzie jednak Hotel Victoria, gdzie brazylijską sambę zagra Liberta Band, a wraz z gośćmi poruszać się będzie grupa taneczna z Teatru Nowego w barwnych pióropuszach, wśród gry kolorów i świateł. Organizatorzy zapewniają o wykwintnym menu, egzotycznych drinkach za 220 zł/os.

Sylwester w Lublinie: 2013 pożegnaj w plenerze


Jak co roku na zabawę sylwestrową zaprasza również Miasto Lublin. Darmowa alternatywa, jeżeli zaplanowaliście domówkę, która nie do końca jest udana lub po prostu chcecie spędzić tę noc z muzyką na żywo. Gwiazdami tegorocznego Sylwestra w Lublinie, który odbędzie się na Placu Litewskim będą Kayah, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach i Sławek Uniatowski. Oprawę muzyczną całego koncertu zapewni orkiestra „MK Momot & Kuligowski Orkiestra” pod batutą Tomasza Momota, której członkowie pochodzą z Lublina i okolic.

Sylwester w Lublinie: 2013 pożegnaj kulturalnie


Wspaniałym pomysłem dla kinomaniaków jest wydarzenie lubelskiego Kina Bajka, gdzie czeka na Was Maraton Sylwestrowy. Za 70 zł zobaczycie "Wilka z Wall Street" i "Smak życia 3", częstując się w między czasie szampanem i daniami ze szwedzkiego stołu. Teatr Muzyczny zaprasza na jeden z dwóch Koncertów Sylwestrowych - "The Musical Show", czyli spotkanie z muzyką rozrywkową najwyższych lotów, pochodzącą z takich musicali jak Upiór w operze, Nędznicy, Cabaret, Człowiek z La Manchy, Grease, Hair, czy Chicago. Ceny biletów: 50-100 zł.

Na Koncert Sylwestrowy zaprasza również Filharmonia Lubelska (bilety: 80/100 zł). W Centrum Kongresowym UP wystąpi m.in. ulubieniec polskich scen koncertowych, mistrz dowcipu, znakomity dyrygent i wiolonczelista, popularyzator muzyki Maciej Niesiołowski, który objawi się nie tylko w roli kapelmistrza, ale także konferansjera. Teatr Stary ma zaś pomysł na to, by wieczór sylwestrowy spędzić przy standardach amerykańskiej i polskiej muzyki z lat 50-tych i 60-tych w wykonaniu Singin' Birds – trzech dziewczyn, które wyglądem i stylem śpiewania nawiązują do tradycji złotej ery rock’n’rolla i swingu (bilety: 30-100 zł).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!