Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studia podyplomowe w Lublinie: przegląd kierunków

Ewelina Krawczyk
Studia podyplomowe w Lublinie
Studia podyplomowe w Lublinie materiały prasowe
Wśród "podyplomówek" dominują pedagogika, zarządzanie i specjalizacje psychologiczne. Wśród ofert różnych uczelni odnajdziemy także kierunki mniej popularne, czasem zaskakujące, a wiele z nich naprawdę przyszłościowych. Odkrywamy przed Wami niektóre z nich.

Studia podyplomowe w Lublinie. Sprawdź, co można studiować:

Arteterapia
Przygotowanie do prowadzenia terapii w zakresie twórczości plastycznej. Absolwenci wykorzystają nabyte umiejętności w przedszkolach, szkolnych świetlicach terapeutycznych, zakładach leczniczych, także w ośrodkach dziennego pobytu, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, hospicjach, szpitalach i poradniach bólu. [iGdzie? Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie.[/i]

Asystent rodziny
Zgodnie z założeniami rządu do 2020 roku w każdej gminie powinni pracować asystenci rodziny. Od 2012 roku asystent rodziny ma za zadanie wsparcie rodzin w pokonaniu trudności związanych z opieką i wychowaniem małoletnich dzieci. Te studia pozwolą na zdobycie wiedzy z zakresu prawa, psychologii rozwojowej, psychoprofilaktyki, terapii rodzin oraz metodyki pracy asystenta rodziny. Gdzie? Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych.

Audyt energetyczny na potrzeby termomodernizacji oraz ocena energetyczna budynków
Absolwentom studiów technicznych powyższa nazwa ścieżki edukacyjnej z pewnością coś mówi. My wiemy, że studia mają na celu zapoznanie słuchaczy z problematyką racjonalnego użytkowania energii w budownictwie, przygotowanie słuchaczy do wykonywania audytów energetycznych budynków oraz do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych.
A wiedza ta z pewnością przydaje się w życiu. Gdzie? Politechnika Lubelska.

Dietoterapia przez Internet
Celem studiów jest przekazanie wiedzy z zakresu żywienia człowieka w różnych jednostkach chorobowych w szczególności o roli żywienia w terapii wielu schorzeń, o diecie jako ważnej formie wspomagania leczenia i wpływie diety w profilaktyce i przywracaniu zdrowia. W świecie mody na "ekożywność" i "ekożycie" dietoterapeuta powinien się odnaleźć. Gdzie? Wyższa Szkoła Nauk Społecznych.

Duchowość katolicka
Celem studium jest pogłębienie wiedzy odnośnie do życia duchowego i formacji duchowej. To pomost w kierunku studiów doktoranckich. Niektórym osobom studia te z pewnością zapewnią przyszłość - duchową. Gdzie? Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Genetyka sądowa
Studenci nabędą tu umiejętności prawidłowego wykonania ekspertyz sądowych, samodzielnego pozyskiwania materiału biologicznego w miejscu zdarzenia i odpowiedniej jego interpretacji, rozpoznawania gatunków prawnie chronionych, przeprowadzania analiz genetycznych. Gdzie? Uniwersytet Przyrodniczy.

Kynoterapia
Terapia z udziałem psa. Metoda wzmacnia efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę (czyli np. absolwenta opisywanych studiów). Gdzie? Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza.

Ochrona powietrza i zarządzanie środowiskiem - aspekty prawne i praktyczne
Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z narzędziami ułatwiającymi zarządzanie środowiskiem, wprowadzenie w obszar zagadnień problematyki prawnej i ekonomicznej z zakresu ochrony środowiska oraz działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza w przedsiębiorstwie. A Lublin jest przecież przyszłością gospodarki powietrznej. Gdzie? Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

Podatki
Nazwa kierunku być może nie brzmi zachęcająco, ale na specjalistycznej wiedzy z zakresu podatków można zarobić. Gdzie? Wyższa Szkoła przedsiębiorczości i Administracji.

Regionalistyka
Studia poruszają zagadnienia Polityki regionalnej Unii Europejskiej, wkładu Lubelszczyzny w rozwój kulturalny, gospodarczy i technologiczny Polski, dziedzictwa kulturowego regionu w zakresie języka, literatury, folkloru, sztuki ludowej i kultury muzycznej oraz innych. Kim może być absolwent? Administratorem rządowym, inicjatorem i animatorem życia kulturalnego regionu, propagatorem dziedzictwa kulturowego. Gdzie? Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Transport lotniczy, pasażerski i cargo
O region należy dbać. Na tych studiach przygotujecie się do funkcjonowania w obszarze zarządzania instytucjami i przedsiębiorstwami związanymi z komercyjnym transportem lotniczym oraz w organizacjach i przedsiębiorstwach związanych z turystyką i logistyką. Gdzie? Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji.

Organizacja i zarządzanie turystyką religijno-kulturową
Studia przygotowują do prowadzenia działalności gospodarczej oraz do pracy w obsłudze ruchu turystycznego. Pomimo tego, że organizacja, zarządzanie, turystyka, religia i kultura, to proste słowa, ciężko odgadnąć, co ich zlepek może oznaczać podczas rocznych studiów. Gdzie? Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Przywództwo polityczne i kreacja wizerunku polityka
W ostatnich latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie metodami i technikami marketingu politycznego, wykorzystywanymi w walce wyborczej. To sfera polityki, na której bystry młody człowiek może skorzystać, a ukończony kierunek pozwoli uwierzyć posłowi czy senatorowi, że warto weń inwestować. Gdzie? Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zarządzanie bezpieczeństwem i projektowaniem inteligentnych systemów informatycznych dla wspomagania technologii produkcji i racjonalizacji wykorzystania odnawialnych źródeł energii
Wyobraźcie sobie pytanie "Co studiujesz?" Kierunek znalazł się w zestawieniu wyłącznie ze względu na nazwę. Gdzie? Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie przez Internet
Student może sobie usiąść przed komputerem, zajadać pizzę, popijając colą i czytać o tym, co powinien jeść sportowiec, by być wspomagać swoją kondycję. Gdzie? Wyższa Szkoła Nauk Społecznych.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto