Jeśli chcemy, żeby nasz ogród wyglądał zawsze pięknie, warto o niego zadbać już teraz. Podpowiadamy, gdzie w Lublinie są sklepy ogrodnicze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jesienne porządki warto zacząć od trawnika. Liście leżące na nim tak naprawdę mogą wyrządzić wielkie szkody. Jeśli zgniją, w naszym ogródku mogą pojawić się grzyby, a zamiast trawy puste miejsca.

– Dobrą inwestycją są odkurzacze do liści – tłumaczy Anna Jaworska, ogrodnik. Skoszoną trawę można nawozić kompostem lub wieloskładnikowymi nawozami mineralnymi. To sprawi, że na wiosnę będzie ładniejsza. Pamiętajmy, żeby zebrać wykoszoną trawę.

– Jeżeli zostawimy ją na zimę, może pojawić się tzw. pleśń śniegowa – przestrzega Stanisław Kneja, technik-ogrodnik.

Pod koniec października powinniśmy usunąć resztki roślin jednorocznych i dwuletnich. Pędy najlepiej spalić, bo mogą być zarażone chorobami. Kiedy nadejdą pierwsze mrozy powinniśmy zabezpieczyć agrowłókniną lub gałązkami drzew iglastych wszystkie delikatne byliny.

– Pamiętajmy, że niektóre rośliny wymagają osłonięcia. Wszystkie niezbędne do tego maty znajdziemy w sklepie ogrodniczym – tłumaczy Kneja.

Jeśli w naszym ogrodzie rosną tuje czy wiśnie, zima nie powinna im wyrządzić szkody. Jeśli jednak mamy jałowiec, można go obwiązać sznurkiem, żeby nie złamał się pod naporem śniegu. – Możemy także zrobić specjalne kopczyki dla róż, tak żeby chronić je przed mrozem i wiatrem – radzi Kneja.

Oczko wodne również wymaga naszej uwagi przed zimą. Najlepiej spuścić z niego wodę, a rośliny przenieść do ciemnego pomieszczenia. Oczywiście niezbędne jest, żeby na zimę zakręcić dopływ wody, w przeciwnym wypadku zamarznięta mogłaby rozsadzić naszą instalację.

Musimy też zadbać o narzędzia ogrodnicze. Oczyśćmy je dokładnie, a potem nasmarujmy, żeby nie korodowały. Będą nam służyć długo.

Wszystkie te czynności możemy zrobić sami, albo powierzyć nasz ogród specjalistom. Obok prezentujemy listę sklepów, w których kupimy niezbędne narzędzia, zasięgniemy rady specjalisty oraz adresy firm, które zajmują się ogrodami.


Sklepy ogrodnicze w Lublinie:


ŚRÓDMIEŚCIE

Kępowicz Mirosław. PH. Art. ogrodnicze
Ul. Bernardyńska 24
81 534 03 13

Agro. Artykuły zaopatrzenia ogrodniczego
ul. Nałęczowska 81
81 444 64 60

Legato Sp. z o.o. Art. kwiatowe i ogrodnicze
ul. Mieczysława Biernackiego 2
504 267 300

Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni sp. z o.o.
Ul. Misjonarska 20
81 5323812CZECHÓW

Zielona Klinika
ul. Sławinkowska 63G
606 804 995

Pegaz. PH. Kłodziński M.
ul. Choiny 57
81 742 93 00

Col-Garten. Kompleksowe usługi ogrodnicze
ul. Braci Wieniawskich 5
81 746 71 29DZIESIĄTA/WROTKÓW

Sklep nasienno – ogrodniczy
ul. Władysława Kunickiego 1
81 532 27 33

Inwestor Ogród Sp. z o.o
ul. Krochmalna 4
81 534 35 57

Link Joanna. Usługi ogrodnicze
ul. Rozdroże 9
81 745 77 84LSM/CZUBY

„Ogrodnik” P.P.H.U. Krzysztof Wrona
al. Kraśnicka 33
81 444 62 82

„Florimex” S.C
ul. Kościelna 5
81 746 55 79

Tulipan Piotr Kowalczyk
ul. Szwejka 14
510 584 226

Quercus
ul. Słoneczna 4/3
514 266 262HIPERMARKETY:

Leroy Merlin
Aleja Spółdzielczości Pracy 36
tel. 81 718 28 00

OBI
Ul. Chemiczna 2, Lublin
tel. 81 442 49 00

OBI
Ul. Zwycięska 1
Tel. 81 535 05 00

Autor tekstu: Łukasz Dudkowski

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sowa (gość)

Sławinek. albo sklep internetowy www.softclear.home.pl - rośliny można zobaczyć na stronie lub na Sławinku w ogrodzie. generalnie bardzo polecam, dobry kontakt.

wiklina (gość)

koszyczki. ot tak z siebie na wiosnę uwiłam kilka koszyczków z wierzby kolorowej może ktoś by kupił koszyczek na taras do ogrodu, wiklina@o2.pl

aga (gość)

NIeaktualne informacje. Sklep Agro przy ul. Nałęczowskiej został zlikwidowany kilka miesięcy temu...

Leszek Mikrut

"Jeśli zgniją (liście), w naszym ogródku mogą pojawić się grzyby..." . To świetna wiadomość - bezpłatna hodowla grzybów... Szkoda tylko że chyba nie można mieś wpływu na ich gatunek... :))

działkowiec (gość)

brak?. Dziwne, że na liście sklepów nie ma sklepu na Zemborzyckiej, jednego z większych, jeśli nie największego w Lublinie i chyba najdłuższą tradycją.

listonosz (gość)

florek. Dziwne, że na liście sklepów nie ma Florexpolu, jednego z największych, najstarszych sklepów tego typu. Z bardzo fachowym i życzliwym personelem...