Sklep z dopalaczami przy Furmańskiej wciąż działa. Mimo decyzji sanepidu

Inspektorzy sanepidu razem z policją ponownie skontrolowali sklep przy ulicy Furmańskiej w Lublinie. Sprawdzili, czy właściciel zastosował się do decyzji o zakazie sprzedaży dopalaczy i czy zamknął sklep. Ale nie zamknął.

Zdjęcie ilustracyjne
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Zdjęcie ilustracyjne (© Małgorzata Genca/Archiwum)

- Niestety sklep jest otwarty - mówi Anna Łabarewicz, kierownik oddziału higieny pracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Inspektorzy zastali w piątek jedynie ekspedientkę. Mimo wielu prób nie udało im się skontaktować z właścicielem sklepu. - Właściciel nie odpowiada na nasze pisma, dostajemy z poczty zwroty – tłumaczy Łabarewicz.

W trakcie kontroli sanepid zabezpieczył 17 opakowań dopalacza o nazwie "Cząstka Boga". Trafią do policyjnego depozytu. - Będą również pobrane próbki w celu sprawdzenia, czy zawierają substancje psychoaktywne. Potem zostaną dostarczone do odpowiedniego laboratorium – wyjaśnia Łabarewicz.

Przypomnijmy, że od początku grudnia sanepid kontrolował już kilkakrotnie sklep przy ul. Furmańskiej. - W sylwestra przeprowadziliśmy kontrolę sprawdzającą i dowiedzieliśmy się, że sklep prowadzi już inna spółka. Całą procedurę prowadzimy więc od nowa – wyjaśnia Łabarewicz.

Inspektorzy zapowiadają kolejne kontrole.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię