Rio 2016. Lubelskie siatkarki czekają na mecz z Rosjankami (ZDJĘCIA, WIDEO)

SZUPTI
Duet AZS UMCS TPS Lublin Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w swoim pierwszym spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro pokonał amerykańską parę Lauren Fendrich/Brooke Sweat 2:1 (14:21, 21:13, 15:7). Biało-czerwone po wyraźnie przegranym pierwszym secie, w kolejnych zagrały kapitalnie i odniosły zasłużone zwycięstwo. Przed nimi spotkanie z Rosjankami.

Niedzielne starcie rozpoczęło się po myśli polskich siatkarek, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0. Amerykanki natychmiast jednak odrobiły straty i uzyskały minimalną przewagę (5:4, 8:7). Polki co prawda zdołały wyrównać, ale rywalki znów odskoczyły na kilka oczek i do końca tego seta kontrolowały już wydarzenia na boisku.

Podobnie, jak pierwszego seta, tak i drugiego świetnie rozpoczęły Polki. Bardzo dobrze w ataku grała Brzostek, natomiast Kołosińska nękała Amerykanki zagrywkami i szybko zrobilo się 7:2. Lubliniankom wychodziło prawie wszystko i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break.

Decydująca partia rozpoczęła się fatalnie dla Polek (2:4), jednak dziewięć kolejnych oczek z rzędu zdobył duet AZS UMCS TPS, wychodząc na prowadzenie 11:4. Para z Koziego Grodu grała jak natchniona, a spotkanie zakończył nieudany atak Amerykanek.

We wtorek (9 sierpnia) lubelska para zagra z Rosjankami (godz. 18 czasu polskiego)