Pszczółka AZS UMCS Lublin zwycięska. Pokonały ekipę z Koszalina

know
Zespół Pszczółki AZS UMCS do zwycięstwa z AZS Koszalin poprowadziła Uju Ugoka, która rzuciła aż 27 punktów.

Ugoka trafiła 12 z 15 rzutów z gry. Jej dorobek punktowy mógł być jeszcze okazalszy, ale z linii rzutów wolnych trafiła zaledwie trzy razy na 11 prób.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak okazałego zwycięstwa. Chociaż Pszczółki znakomicie rozpoczęły spotkanie (prowadziły 17:5), to w połowie pierwszej kwarty zaczęły coraz mocniej naciskać przyjezdne. Po 10 minutach gry akademiczki prowadziły, ale tylko różnicą pięciu punktów.

Jeszcze lepiej koszykarki z Poznania radziły sobie w drugiej kwarcie, w której po dwóch udanych akcjach Rymarenko wygrywały 30:25.

Po raz ostatni przyjezdne prowadziły w 25. minucie – 45:44. Potem lublinianki zdobyły siedem punktów z rzędu i zaczęły „uciekać” rywalkom. Na ostatnią kwartę Pszczółki wychodziło przy prowadzeniu 57:48 i do końca już kontrolowały wypracowaną przewagę.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Poznań 80:67 (17-12, 21-25, 19-11, 23-19)
Pszczółka: Ugoka 27, Dorogobuzowa 14, Fitzgerald 9, Mistygacz 7, Butulija 7, Witkowska 7, Cebulska 6, Dobrowolska 3, Kędzierska, Poleszak. Trener: Wojciech Szawarski
AZS: Davis 22, Rymarenko 15, Parzeńska 12, Woźniak 5, Bednarczyk 5, Marciniak 4, Stejskalova 2, Tunsull 2, Niemojewska, Nowicka. Trener: Marek Lebiedziński