(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zobacz, o czym przeczytasz 16 października na pierwszych stronach lubelskich dzienników.

Kurier Lubelski
Egzamin na prawko aż do późnej nocy

Egzaminy z teorii w soboty, a w dni powszednie do godziny 21 - to pomysły lubelskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na rozładowanie kolejki po prawo jazdy. Chętnych przybywa z każdym dniem, bo kursantom zależy na zdobyciu dokumentu jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów.

- Każdego dnia zapisujemy teraz na egzamin po 350 osób - przyznaje Ryszard Pasikowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. - Zanim kursanci wystraszyli się nowych egzaminów i rozpoczęli na nas szturm, przychodziło do nas nie więcej niż około 250 osób.

Chętnych przybywa w rekordowym tempie, bo kursanci chcą zdać egzamin jeszcze w tym roku. W styczniu wchodzi w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami.

Gazeta Wyborcza Lublin
Budujemy CSK

Po ponad 40 latach od rozpoczęcia budowa gmachu przy al. Racławickich się zakończy. W miejscu Teatru w Budowie w 2015 roku powstanie Centrum Spotkania Kultur - czytamy w lubelskiej Gazecie Wyborczej.

W poniedziałek została podpisana umowa na budowę CSK. To wydarzenie marszałek województwa, Krzysztof Hetman porównał do 40-kilometrowego skoku spadochronowego Felixa Baumgartnera.

Dziennik Wschodni
Teatr znowu w budowie!

Monumentalny gmach w centrum Lublina po prawie 40 latach doczeka się dokończenia. Początek prac w przyszłym tygodniu. Koniec najpóźniej w połowie 2015 r.

W poniedziałek włodarze miasta i województwa podpisali umowę z firmą Budimex, która zajmie się dokończeniem budowy teatru.

– To dla nas idealny moment – mówił Dariusz Blocher, prezes Budimexu. – Będziemy mogli przenieść cały zespół z zakończonej właśnie budowy lotniska, a także z Izby Skarbowej. I płynnie przystąpić do prac w teatrze.Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!