(© Małgorzata Genca)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przeczytaj w naszym przeglądzie o czym dziś piszą lubelskie gazety na swych pierwszych stronach.

Kurier Lubelski: Chcą przywieźć wrak tupolewa do Polski

Przedsiębiorstwo Panas Transport poinformowało, że może sprowadzić wrak tupolewa ze Smoleńska do Polski. Prowadzi już rozmowy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

- W tej chwili jest w tej sprawie cicho, bo resort czeka na zgodę ze strony rosyjskiej – mówi Przemysław Panas, szef firmy.

Nie wiadomo dokładnie kiedy samolot mógłby dotrzeć do Polski. Wrak jest wciąż dowodem w śledztwie prowadzonym przez Rosję. Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że tupolew może trafić do Polski późną jesienią tego roku.

Gazeta w Lublinie: Ludzie nie chcą psychiatryka

Mieszkańcy Tarnogrodu nie chcą otwarcia oddziału psychiatrycznego w samym centrum miasta. Protestują przeciwko psychiatrykowi, ponieważ nie chcą, aby ich dzieci obserwowały chorych ludzi, bawiąc się na placu zabaw - pisze Gazeta w Lublinie

Wiceprezes spółki Arion Szpitale, Piotr Ruciński twierdzi, że na miejscu oddziału wewnętrznego najlepiej będzie otworzyć oddział psychiatryczny z terapią uzależnienia od alkoholu. Na razie plan otwarcia został przełożony, a NFZ informuje, że nie da na ten cel kontraktu, ponieważ w województwie jest wystarczająco dużo łóżek psychiatrycznych. Arion nie zamierza rezygnować z psychiatrii, a mieszkańcy zapowiadają dalsze protesty.

Dziennik Wschodni – Uszkadzała samochody. Teraz zabiła matkę?

Prokuratura wystąpiła wczoraj o aresztowanie nauczycielki z Lublina podejrzanej o zamordowanie matki. Psychiatrzy już kilka tygodni temu ostrzegali, że kobieta stwarza zagrożenie, ale tylko „przeciwko mieniu” - pisze Dziennik Wschodni.

70-letnia kobieta zginęła od ciosów zadanych siekierą. Córka zawiadomiła policję, że znalazła ciało matki w swoim mieszkaniu. Elżbieta K. usłyszała zarzut, że zadała matce siedem ciosów siekierą w okolice karku i głowy.

- Nie przyznała się, złożyła wyjaśnienia, ich treści nie ujawniamy – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W drugiej połowie września prokuratura zarzuciła kobiecie uszkodzenie 14 samochodów. 43-latka nie przyznała się do winy. Zastosowano wobec niej dozór policji i złożono wniosek o umieszczenie jej w szpitalu psychiatrycznym.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!