(© Fot. Materiały PZP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Reprezentacje bezrobotnych piłkarzy tworzy Polski Związek Piłkarzy. Organizuje też zgrupowania i turnieje międzynarodowe.

Polscy piłkarze bez kontraktów przegrali w finale międzynarodowego turnieju z reprezentacją Grecji. Wcześniej w półfinale Polacy pokonali zespół Rumunii.

W obydwu meczach 90 minut rozegrał pochodzący z Łęcznej, a w przeszłości broniący barw m.in. Chełmianki, Marcin Fiedeń.

- Jako reprezentacja Polskiego Związku Piłkarzy najpierw spotkaliśmy się na obozie w Rybniku, gdzie przez tydzień solidnie trenowaliśmy. Wygraliśmy także sparing z ROW Rybnik. Potem wyjechaliśmy na turniej w Bułgarii. Po nim udajemy się na kolejne zgrupowanie do Trzebnicy - opowiada Fiedeń.

PZP zrzesza zawodników, którzy nie mają kontraktów lub te im właśnie wygasają i nie są pewni swojej przyszłości, bądź też są dogadani z nowym klubem, ale chcą być jeszcze w rytmie treningowym.

- Zgłoszeń do PZP jest bardzo dużo. Są u nas zawodnicy doświadczeni, ale także bardzo młodzi czy też niespełnione „gwiazdy” - tłumaczy Daniel Archetka, Brand Manager PZP. - Mamy wyspecjalizowany sztab szkoleniowy z trenerami licencjonowanymi po kursach UEFA Pro i UEFA A. Głównym szkoleniowcem w PZP jest Rafał Pawlak - dodaje Daniel Archetka.

Zajęcia na zgrupowaniach obejmują treningi dwa razy dziennie i odnowę biologiczną z udziałem profesjonalnego fizjoterapeuty. Na mecze zapraszani są skauci i menadżerowie, którzy mogą obserwować przyszłych pracowników.
Marcin Fiedeń już drugi rok z rzędu uczestniczy w zgrupowaniach Polskiego Związku Piłkarzy.

- Trzecie i czwarte ligi dopiero zaczęły porządnie trenować , a my jesteśmy juz w pełnym treningu. To pozwala zbudować przyszłą formę, a także znaleźć nowego pracodawcę. Już po zgrupowaniu w Rybniku jeden piłkarz wyjechał, bo znalazł nowy klub - wyjaśnia Fiedeń.

PZP pomaga piłkarzom nie tylko w znalezieniu nowego klubu, ale także w ochronie ich praw. - Przez cały rok otrzymujemy pomoc prawną, np. przy upominaniu się o zaległości - potwierdza.

Były zawodnik Chełmianki przez ostatnie dwa lata występował w klubach 4. ligi duńskiej. - Chciałbym teraz zagrać w Polsce. Wierze, że się uda, gdyż z ubiegłorocznego zgrupowania większość chłopaków znalazła sobie potem kluby - przyznaje.

Przedstawiciele PZP podkreślają, że nie działają jako agencja. - Nie załatwiamy zawodnikom klubu, ale zwiększamy im możliwości znalezienia pracodawcy - mówi Kacper Zieliński, Menadżer Marki i PR.

Razem z Fiedeniem na międzynarodowym turnieju w Bułgarii był także Piotr Stefański, który przez ostatnie dwa sezony znajdował się w kadrze Lublinianki.

W turnieju w Sofii wzięło udział prawie 20 bezrobotnych piłkarzy reprezentujących PZP. Oprócz dwóch z naszego regionu, wystąpili także zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie bronili barw Wisły Płock, Karpat Krosno, czy nawet amerykańskiej Warty Chicago.

-----------------------------------------------------ZOBACZ TEŻ

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETUZOBACZ TEŻ:
Lodziarnia Bosko ponownie najlepsza w województwie lubelskim

Mieszkańcy obchodzili rocznicę cudu lubelskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gdy jedziesz na wakacje za granicą zabierz kartę EKUZ

Festiwal disco polo w Lublinie. Sprzedano siedem tysięcy biletów [ZDJĘCIA]

Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!