- Pociągi już jeżdżą na 44 km po nowych torach – oznajmił w czwartek Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych na oficjalnym rozpoczęciu przejazdu technicznego na trasie Lublin -Kraśnik. Prace na tym odcinku prowadzone były od marca tego roku.

Wyremontowano tory, obiekty inżynieryjne i przejazdy. Nowe perony powstały w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wsi i Pułankowicach. Są one wyposażone w ławki, wiaty, oświetlenie i informacje pasażerską. Dodatkowo obiekty są wyższe, co znacznie ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu również osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

- Jestem zachwycony, że wreszcie do Kraśnika przybyła cywilizacja kolejowa – podsumował na spotkaniu wiceminister Jarosław Stawiarski.
- To jest bardzo ważna linia o znaczeniu krajowym chociażby w transporcie towarowym - dodawał
Arnold Bresh.

Modernizacja tego odcinka jest częścią dużego projektu elektryfikacji głównej linii kolejowej na stu kilometrowej trasie łączącej Lubelszczyznę i Podkarpacie. Inwestycja za 367 mln zł ma zakończyć się w 2019 roku.

- Chcemy aby Polska kolej się rozwijała, chcemy w nią inwestować – mówił Andrzej Bittel wiceminister infrastruktury i podkreślił również znaczenie tej inwestycji dla ochrony środowiska - Kolej jest środkiem transportu ekologicznego, który pozwoli nam wszystkim żyć w czystszym powietrzu.

Dla pasażera oznacza to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, wygody i szybsze przejazdy.

- Oczekiwanym efektem prac będą krótsze o ok 20 min. podróże na trasie Lublin-Stalowa Wola oraz Lublin-Rzeszów – powiedział Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

- Po zakończeniu wszystkich prac i elektryfikacji pociągi pojadą z prędkością do 120 km/h – dodaje Arnold Bresch.

Kolejny etap prac to modernizacja linii na trasie Kraśnik – Zaklików, na której dodatkowo powstaną dwa przystanki - w Zaklikowie i Charzewicach.Zobacz wideo z otwarcia przejazdu technicznego na trasie Kraśnik-Lublin:


Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość) (henio)

Heniu a przypomnieć Ci co było za czasów Czu.? Wtedy też nawet publiczne szalety były dzięki..... Albo co wyprawiał "prawdziwy" jak prowadził kampanię wyborczą.

Ania (gość)

Ja nie pyramid czy wiceminister Stawiarski , radna Baluch I radny Choma byli wtedy na urlopach, bo kazde z nich ma przełożonego który bierze pieniadze za nadzór nad podwładnymi. Mnie bardo ciekawi czy juz wszystko zrobione w Ministerstwie, czy nie ma co robic w Agencji Restrukturyzacji( Pani Ania) czy Rynku Rolnego ( pan Kazimierz) ? Bo myslę , ze najpierw praca zawodowa a potem dzialalnosc spoleczna. .

henio (gość)

A po otwarciu peronu ławki z niego zniknęły razem ze Stawiarem... Pisowska obłuda nie zna granic !!!!

Gość (gość)

Najwyraźniej to wazelińarskie towarzystwo ze zdjęć nie ma co robić. To nie znaczy, że mają prawo trwonić nasze podatki.

zibi123 (gość)

gdyby nie stawiarski to nic bynie bylo u nas Hehehe obluda do kwadratu Wszedzie lysy pozuje do zdjec