We wtorek, na pierwszym po urlopach treningu Motoru pojawiło się 19 piłkarzy. Zanim zawodnicy rozpoczęli zajęcia na bocznym boisku Areny Lublin, trener Marcin Sasal nakreślił drużynie sprawy organizacyjne i przedstawił plan najbliższych treningów.

– Był to wstępny trening z piłkami. W zespole mamy kilku nowych zawodników, z których część już podpisała z nami kontrakty, a część jest jeszcze testowana – mówi szkoleniowiec. – W środę zawodnicy przejdą testy szybkościowe i wydolnościowe. W tym tygodniu już normalnie będziemy pracować, a zakończymy go meczem kontrolnym z Radomiakiem. W następnym tygodniu na pewno będziemy pracować jeszcze ciężej – dodaje.

Pierwszy trening trwał niespełna 1,5 godziny, a zakończył się krótką grą wewnętrzną na połowie boiska. Ćwiczenia z bramkarzami prowadził… Arkadiusz Onyszko, który pięć dni temu zakończył pracę w Górniku Łęczna, a we wtorek został oficjalnie trenerem bramkarzy w Motorze.

We wtorkowych zajęciach nie uczestniczyli m.in. Paweł Kaczmarek, który dostał od trenera dwa dodatkowe dni wolnego oraz Michał Paluch, który do zespołu powinien dołączyć już w środę. - Pozostali zawodnicy, których nie było na treningu albo zakończyli z nami współpracę, albo nie zgodzili się na warunki przedstawione przez prezesa – mówi Sasal.

Niepewna jest przyszłość m.in. Kamila Stachyry oraz Juliena Tadrowskiego. - Zawodnikom przydałby się jeszcze tydzień wolnego, ale nie ma na to czasu, bo obliguje nas termin rozpoczęcia rundy, a przede wszystkim mecze sparingowe, do których musimy podejść solidnie. Myślę, że rywalizacja w zespole poprawi się i piłkarze będą musieli się mocno starać, aby wskoczyć do jedenastki – uważa Sasal.

Na treningu obecni byli nowi gracze w lubelskiej drużynie: Konrad Nowak oraz Dmytro Kozban i Przemysław Szkatuła, którzy we wtorek podpisali kontrakty. 28-letni napastnik z Ukrainy występował dotychczas w swoim kraju. Na koncie ma m.in. 40 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej na Ukrainie (w drużynie Wołynia Łuck), w których zdobył sześć bramek.

24-letni Szkatuła miniony sezon rozpoczął w trzecioligowych Karpatach Krosno (strzelił trzy bramki, w tym zwycięskiego gola w meczu z Motorem), a w połowie sezonu przeszedł do drugoligowej Polonii Bytom.

- Okienko transferowe zamyka się na koniec sierpnia, więc ze spokojem odchodzi do sprawy. Z prezesem Bartnickim zrobiliśmy te transfery, które sobie zaplanowaliśmy już dużo wcześniej. Negocjowaliśmy długo, ale transfery są przemyślane. W drużynie może się jednak pojawić się jeszcze paru zawodników.

Rozgrywki grupy IV trzeciej ligi rozpoczną się w drugi weekend sierpnia.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!