Pięć nowych sreberek lubelskiej policji Pięć nowych sreberek lubelskiej policji

Uwaga, policja drogowa odebrała pięć nowych opli insignia. Są to ... (© Policja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uwaga, policja drogowa odebrała pięć nowych opli insignia. Są to nowe nieoznakowane pojazdy policji drogowej, które będą służyć w Białej Podlaskiej, Lublinie, Chełmie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

Już od wczoraj kierowcy powinni obserwować w lusterkach, czy nie jedzie za nimi czarny, srebrny, grafitowy lub brązowy opel insignia. Może to być najnowsza broń policjantów
do walki z piratami drogowymi. Auta są bardzo szybkie.

– Prędkość maksymalna 242 km/h, 7,6 sekundy do setki, 220 koni mechanicznych – wylicza parametry najnowszych wideorejestratorów Renata Laszczka-Rusek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Oj, trzeba będzie patrzeć w lusterko. Na pewno na początku będą „kosić” kierowców. Ludzie są przyzwyczajeni do starych vectr, skody czy kraśnickiego mondeo „cegiełki”. A tu niespodzianka, nowe ople – mówi pan Marek. – Nową policyjną insignię już miałem na ogonie. Mają taką w Garwolinie i polują na obwodnicy tego miasta – dodaje kierowca.

– Nowe radiowozy będą wykorzystywane przez drogówkę do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy przez zamiłowanie do nadmiernej prędkości często stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Opel insignia jest nie tylko szybki, ale ma także nowoczesne studio nagrań. Nieoznakowane samochody są uzbrojone w system do rejestracji wykroczeń Wideorapid2, produkcji polskiej firmy Zurad. Będą także wyposażone w laserowe mierniki prędkości „Iskra”.

Paweł Puzio

Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jeździjcie zgodnie z ustalonymi przepisami, a nikt nie będzie Was, ani kontrolował, ani karał. I uśmiechnijcie się dziś, jutro możecie nie mieć zębów. :)

Archiwald (gość)

Głupich nie sieją. Jak ktoś jeździ starym przechodzonym BMW po ulicy 80-100km/h to znaczy że ma kasę i stać go na mandaty i punkty. Inteligentny człowiek - nie mylić z dresem w E30 - nie jeździ 80km/h po ulicy w mieście gdzie biegają dzieciaki i co chwilę wchodzi ktoś na ulicę. Pierwszy po Franciszku dobrze pisze.

Nie narzekajcie na Policję - nie czepiają się o byle gówno i z byle powodu. Jeżdżąc zgodnie z przepisami i niezwracając na siebie uwagi przejeździłem prawie trzy lata bez badań technicznych.
Ale, pamiętam czasy Milicji Obywatelskiej i mili-cjantów, którzy przypier...dalali się o byle co i można było być zatrzymywanym do kontroli nawet kilka razy dziennie.

235 (gość)

hmmm. Wszystko żeby zdzierać z ludzi. z jednej strony straż miejska z drugiej inspekcja transportu a tu jeszcze policja.
Okradacie PAnowie mundurowi waszych znajomych rodziny. !!

Maciej (gość)

lokalizator. Pomożemy Ci wyśledzić każdego! Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby,
a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie.
Szybko i co najważniejsze w 100% anonimowo. Polecam

http://skroc.pl/6991

miłosnik sreberek (gość)

jak miło. Biedne to nasze państwo, musi łatać dziury mobilnymi centrami poboru podatków a wystarczyło by przestać wypłacać renty emerytury itp. ale zaraz zaraz, ktoś z nowej odsłony rządu już na to wpadł, kiedy realizacja? A sreberko najfajniej wygląda jak jest pogniecione :)

Więcej na temat: