Już nie Lublin, ale Warszawa jest siedzibą jednego z największych koncernów energetycznych w Polsce - PGE Polska Grupa Energetyczna. Władze spółki podkreślają, że siedzibę przeniesiono do stolicy ze względów ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Już nie Lublin, ale Warszawa jest siedzibą jednego z największych koncernów energetycznych w Polsce - PGE Polska Grupa Energetyczna. Władze spółki podkreślają, że siedzibę przeniesiono do stolicy ze względów praktycznych i finansowych. - To brak woli politycznej ze strony polskiego rządu - ripostują lubelscy politycy.

Od niespełna dwóch lat Lublin był siedzibą gigantycznego koncernu jedynie na papierze. Centrala spółki, której właścicielem jest skarb państwa, i tak mieściła się w stolicy i to tam firma odprowadzała podatki. O powstaniu w naszym mieście ogromnego kompleksu wartego 100 mln zł słyszało się jedynie w obietnicach kolejnych polityków i przedstawicieli PGE. I na tym się skończyło.

- Platforma Obywatelska złamała obietnicę i okłamała lublinian - nie szczędzi słów krytyki wobec rządu Tomasz Dudziński z lubelskiego PiS. - Z Lublina znikają inwestorzy, a to oznacza, że stajemy się pustynią inwestycyjną - dodaje.

Po raz pierwszy zapewnienie o ulokowaniu w naszym mieście siedziby PGE usłyszeliśmy we wrześniu 2006 r. z ust ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Rok później potwierdzili to przedstawiciele spółki. Zgodnie z ich deklaracjami, centrala PGE, warta 100 mln zł, miała być gotowa w 2008 r. Do realizacji tych planów jednak nie doszło.

- Warszawa, centrum biznesowe kraju, jest najbardziej naturalną lokalizacją. Dogodny dostęp do instytucji finansowych i regulujących rynek powoduje, że posiadanie siedziby spółki w Warszawie jest bardziej praktyczne i efektywne finansowo oraz organizacyjnie, także ze względu na zbliżające się wejście PGE na giełdę - argumentuje spółka.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!