Pełny Metraż: "Bobry"

Pełny Metraż: "Bobry" (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Pełny Metraż jest festiwalem kina niezależnego i autorskiego, poziom artystyczny i techniczny filmów już od kilku lat nie odbiega od tego co możemy zobaczyć w typowych kinach dystrybucyjnych - mówi Andrzej Rusin z Kinoteatr Projekt. VIII Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina już od 20 do 24 listopada w Lublinie.

Wydarzenie wpisało się już na stałe w lubelski kalendarz, warto zanotować, że od środy w mieście wyświetlane będą niezależne pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne - co jest wyjątkiem na skalę krajową. Filmy takie są zjawiskiem szczególnym. Od wielu lat ich poziom artystyczny i intelektualny nieustannie się podnosi, stając się równorzędną konkurencją dla wysokobudżetowych, „dystrybucyjnych” produkcji. Tworzone przez pasjonatów, powstają przede wszystkim z prawdziwej potrzeby wypowiedzi i kreowania kina, w oparciu o oryginalne, własne scenariusze twórców.

- Publiczność na Pełnym Metrażu oczekuje tego samego co jest ważne w dobrym kinie (w rozumieniu dobrej kinematografii) - uważa Rusin - Ciekawych niebanalnych scenariuszy, niepowielania ogranych, "komercyjnych" tematów, inteligentnego komentowania aktualnej rzeczywistości, dobrych kreacji aktorskich nie koniecznie w wykonaniu aktorów znanych z innych mediów.

VIII Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż. Program


20 listopada, środa
18.00: „Silvi” reż. Nico Sommer (Niemcy)
20.00: „Regina” reż. Javier Ávila (Meksyk)

21 listopada, czwartek
18.00: „1 for 1” („1 za 1”) reż. Carolina Rivas, Daoud Sarhandi (Hiszpania/Meksyk)
20.00: „Koan of Spring” („Wiosenny Koan”) reż. Lou Ma Ho (Francja)

22 listopada, piątek
18.00: „Addict” („Uzależniony”) reż. Geoff Harmer (Wielka Brytania)
20.00: „Pleased to meet you” („Miło mi cię poznać”) reż. Johanna Thalmann i Severin Winzenburg (Niemcy

23 listopada, sobota
18.00: „7 seX 7” reż. Irena Skorič (Chorwacja)
20.00: „Five Pillars” („Pięć filarów”) reż. Jon Rosling (Wielka Brytania)

24 listopada, niedziela
18.00: „Bobry” reż. Hubert Gotkowski (Polska)

Tegoroczny edycja będzie miała charakter konkursu z nagrodą finansową, którą przyzna publiczność po ostatniej projekcji. Do oddania głosu uprawniony będzie każdy posiadacz programu festiwalowego – karty do głosowania.

Pełny Metraż w Sali Kinowej Centrum Kultury przy Peowiaków 12, od 20 do 24 listopada, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CK.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!