Dwóch kuzynów kradło m.in. kosiarki, kosy spalinowe, glebogryzarka, piła, dziewięć akumulatorów, a nawet telewizor i 10 puszek piwa.

29-letni mieszkaniec gm. Wólka i jego 38-letni brat cioteczny działali głównie w małych miejscowościach właśnie w gm. Wólka oraz w Niemcach. - W większości przypadków sprawcy włamywali się do blaszanych garaży, skąd kradli kosiarki, kosy spalinowe, glebogryzarkę, wiertarkę, kuchenkę, piłę, a nawet telewizor i antenę. Nie pogardzili też dziesięcioma puszkami piwa - opisuje Anna Kamola z lubelskiej policji. I dodaje: - Mężczyźni na koncie mają też włamanie do niezamieszkałego domu, altanki oraz warsztatu samochodowego. Tam z kolei upatrzyli sobie dziewięć akumulatorów, 10 świec żarowych i 40 wtryskiwaczy.

Straty, jakie spowodowali złodzieje, właściciele sprzętów wycenili łącznie na ponad 8 tys. zł. Policjanci z komisariatu w Niemcach, którzy pracowali nad sprawą, na trop dwóch kuzynów wpadli w minionym tygodniu. Jednego z nich udało się zatrzymać dwa dni po ostatnim włamaniu. Drugi wpadł dzień później.

- Na komisariacie w Niemcach obydwaj usłyszeli zarzuty siedmiu kradzieży z włamaniem i jedno usiłowanie. Młodszy z zatrzymanych – 29-latek wszystkie zarzuty usłyszał w recydywie. Policjanci od obu zatrzymanych na poczet przyszłych kar zabezpieczyli pieniądze w kwocie po 1,5 tys. zł. - mówi Anna Kamola.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Za popełnienie takiego przestępstwa w warunkach recydywy, może grozić nawet do 15 lat za kratami.

[cs]Oszustom Stop! Policja apeluje o ostrożność

[/cs]

ZOBACZ TEŻ:
Lodziarnia Bosko ponownie najlepsza w województwie lubelskimMieszkańcy obchodzili rocznicę cudu lubelskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]Gdy jedziesz na wakacje za granicą zabierz kartę EKUZFestiwal disco polo w Lublinie. Sprzedano siedem tysięcy biletów [ZDJĘCIA]


Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!