(© materiał ilustracyjny)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W 2014 r. inaczej będziemy wybierać miejskich radnych w Lublinie. Zmiany dotyczą granic okręgów wyborczych, z których będą przyznawane mandaty. Projekt nowego podziału miasta przygotował prezydent Lublina. Rajcy będą nad nim debatować w najbliższy czwartek.

- Uchwała na pewno wzbudzi wiele emocji - przypuszcza Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin i radny Wspólnego Lublina.

Dlaczego? - Bo poparcie dla partii kształtuje się różnie w poszczególnych dzielnicach. I łącząc wybrane obszary miasta ugrupowania mogłyby wzmocnić szanse na zwiększenie liczby uzyskanych mandatów - wyjaśniał Kowalczyk.

- Przeliczałem podział mandatów na proponowane okręgi w oparciu o wyniki głosowania w 2010 r. Układ sił w radzie by się zmienił - podsumował Wojciech Krakowski, przewodniczący klubu radnych PO.

Obecny podział Lublina na okręgi pochodzi z 2002 r. - Nie spełnia jednak wymogów zmienionego kodeksu wyborczego. Zakłada on m.in., że granice okręgów muszą się pokrywać z granicami dzielnic, czego w Lublinie nie było - tłumaczyła Grażyna Bicka, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. wyborów.

Ratusz proponuje utrzymanie sześciu okręgów wyborczych. Zmienią się ich granice. Przy czym magistrat przygotował cztery warianty podziału Lublina. W pięciu okręgach do podziału będzie po pięć mandatów, w jednym - sześć.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!