Piękny plac zabaw z kolorowym zestawem zabawowym, bujakami, huśtawkami i drabinkami. Do tego nowe ławeczki i kosze na śmieci. Mimo tak atrakcyjnego urządzenia, nowy plac zabaw przy ul. Glinianej 27 od ponad dwóch tygodni nadal świeci pustkami.

8 sierpnia ruszyła budowa od podstaw wartego prawie 100 tys. zł miejsca zabaw. Prace zgodnie z harmonogramem miały potrwać do końca września, ale ze względu na ich tempo już w połowie ub. miesiąca zostały zakończone. Część placu wyłożono kostką brukową. Resztę ma stanowić trawnik. I tu pojawił się problem.

- Po zakończeniu prac remontowych na terenie placu została zasiana trawa i musieliśmy poczekać aż się zakorzeni. Dlatego odwlekaliśmy wpuszczenie dzieci na plac - tłumaczy Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Najmłodszym pozostało jedynie oglądanie nowego miejsca zabaw zza okalającego go ogrodzenia.

- To jest niepoważne. Trawę zasiano, przy czym część nasion wydziobały ptaki, co widać teraz, gdy w końcu urosła. A plac nadal jest zamknięty - skarżył się jeden z naszych Czytelników. ZNK doszedł do wniosku, że już dłużej czekać nie będzie. - We wtorek otworzymy plac, żeby dzieci jeszcze zanim spadnie śnieg, mogły z niego korzystać. W miejsca, w których trawa nie wyrosła, zasiejemy ją ponownie, ale już na wiosnę - dodaje Artur Cichoń.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!