Już niebawem, w sobotni poranek, rozpoczną się długo zapowiadane utrudnienia komunikacyjne u zbiegu al. Solidarności i al. Warszawskiej.

Ten materiał bierze udział w konkursie dla Dziennikarzy Obywatelskich MM Lublin!

- Od kilku dni dokonywano odbioru technicznego dróg dojazdowych do obwodnicy Lublina. Od tego, jaką opinię wydadzą specjaliści, uzależniony był termin zamknięcia al. Warszawskiej na odcinku od ul. Sławinkowskiej do ul. Botanicznej, gdzie wznoszony będzie przyszły wiadukt – informuje Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta.

Z tym samym zagadnieniem wiąże się również uruchomienie przejazdu drogą techniczną, którą wybudowano na terenie fragmentu Ogrodu Botanicznego UMCS.

Ruch drogowy od Warszawy w stronę centrum Lublina i z powrotem skierowany zostanie objazdem właśnie tą drogą.

A ruch z niej wprowadzony zostanie na jedną – południową nitkę al. Solidarności, po której będzie odbywał się w obu kierunkach. Droga ma posłużyć za objazd dla ruchu tranzytowego od strony stolicy w kierunku Białegostoku i Rzeszowa. Jednocześnie z al. Sikorskiego będzie można wykonywać skręt w lewo w kierunku Warszawy z dodatkowo uruchamianego pasa ruch.

- Ale al. Warszawska, choć w ten sam dzień zostanie całkowicie zamknięta dla pojazdów kołowych, nie będzie jednak od razu rozebrana na wyłączonym z ruchu odcinku - wyjaśnia przedstawiciel Ratusza. - Zostanie ona zachowana jeszcze na pewien czas na wypadek ewentualnych korekt.

Kierowcy będą mieli dwa dni na zapoznanie się z nowymi realiami drogowymi przed poniedziałkowym porannym szczytem.

- W ramach inwestycji al. Warszawska zostanie "wyniesiona" na estakadę, krzyżując się w sposób bezkolizyjny z dojazdem do obwodnicy – tłumaczy Karol Kieliszek. - Blisko 4-kilometrowy odcinek drogi powinien być gotowy do końca września 2014 r. Jest to najważniejsza i najdroższa inwestycja drogowa realizowana w Lublinie, a należy podkreślić, iż na kontrakt wart 319 mln zł miasto uzyskało maksymalne dofinansowanie ze środków unijnych na poziomie 85 procent – dodaje.

Wszystkie te przedsięwzięcia mają związek z przebudową układu komunikacyjnego i budową przedłużenia al. Solidarności w kierunku węzła drogowego Dąbrowica.


Podobne utrudnienia czekają kierowców poruszających się ul. Willową w kierunku skrzyżowania ul. gen. Ducha z Północną i al. Solidarności. Tam również niedługo rozpocznie się przebudowa.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Leszek Mikrut

Chochliku,. czyżbyś miał problem z liczeniem...? Zdjęć jest 71, a nie 70 :)
A odpowiadając na Twoje pytanie, nie mam pojęcia czy to jest rekord. Chyba nie!
Ach, czy dokładnie obejrzałeś wszystkie, czy tylko niedbale je policzyłeś? :)

@Andrzej
Wydaje mi się, że ma Pan rację z tym kolorem żółtym. Ale chyba tylko w tym okresie, dopóki nie zestarzeje się on. Bo potem, to chyba jednak "brudny żółty" jest gorzej widoczny od "brudnego białego". Ale to przecież kwestia wykonawstwa, materiałów...

@Gość ~ze strony onetu
Jaki widzisz związek tematyki tekstu z problemem skopiowanym przez Ciebie z Onetu?

ze strony onetu (gość)

Kumoterstwo gorsze nizza PRL za pieniadze podatnika. Prezes lubelskiego PEC-u zarabia więcej niż premier


dzisiaj, 07:13


Dostarczanie ciepła do domów mieszkańców Lublina – to dopiero zadanie dla tytanów. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że prezes Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Mirosław Taras ma ponad 23 tys. zł pensji. To o ponad 4 tys. zł więcej niż zarabia Donald Tusk. – Zrobiłem łaskę, że przyjąłem tę pracę – mówi, bez fałszywej skromności, Jaśnie Pan prezes.


Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wydał więc najpierw specjalne zarządzenie, dzięki któremu dał Tarasowi fotel prezesa spółki bez żadnego konkursu, a potem drugie, na mocy którego zarobki Tarasa wzrosły na starcie o niemal 4000 złotych. Czy przeciętny Polak wyobraża sobie w ogóle podwyżkę o 4 tysiące złotych?!

Czytaj więcej: Prezes od kaloryferów zarabia więcej niż premier

Jak na tle zarobków prezesa Tarasa wygląda wynagrodzenie szefa nie spółeczki, a całego państwa? Donald Tusk zarabia miesięcznie 18,6 tys. zł, a więc prawie 5000 zł mniej. Jego rządy można oceniać dobrze albo źle, ale chyba nikt nie może mieć wątpliwości, że odpowiedzialność premiera jest o wiele większa niż faceta który odpowiada za dostarczanie ciepła do domów w mieście średniej wielkości. A takich prezesów, którzy za nasze pieniądze żyją jak pączki w maśle, jest w Polsce cały legion. Im dalej od Warszawy, im dalej od dziennikarzy patrzących na ręce władzy, tym rozpasanie większe.

Andrzej (gość)

Oznakowanie jezdni.. Czy nie wydaje się Wam, że oznakowania poziome w kolorze żółtym są bardziej widoczne niż te białe? Szczególnie zimą byłoby lepiej widać poszczególne linie.
Taki sposób oznakowania widziałem w Szkocji.

@Chochlik - po kiego grzyba zadajesz takie infantylne pytania?
Przejrzyj wszystkie wpisy LM i zamelduj, gdzie ile było fotografii.

Kazik (gość)

Niech budują. Niech budują, usprawniają, modernizują itp...Ale, niech od początku będzie nad tym nadzór, aby kolejnej fuszerki nie odstawili, vide ul.Zamkowa, walące się słupy i wiele innych, obecnie na etapie napraw gwarancyjnych ( sic ! ). To, co mnie przeraża, to wszechobecne partactwo i marnotrawienie pieniędzy, tudzież tzw. przewałki, czyli przekręty. Nawet w krajach bananowych nie jest to aż tak powszechne zjawisko.


Polecam komentarze pod artykułem w Kurierze Lubelskim, opisującym powyższy temat.


http://www.kurierlubelski.pl/artykul/823924,zamkna-aleje-warszawska-czeka-nas-osiem-miesiecy-w-korkach,id,t.html

Chochlik (gość)

70 zdjęć !!!. Czyż to nie rekord naszego MM-kowego guru ?
A może się mylę...