Mieszkańcy Konstantynowa nie zgadzają się z decyzją o umorzeniu śledztwa w sprawie zniszczenia przyrody w wąwozie pomiędzy ulicami Rogińskiego a Polońskiego. Do sądu trafiło zażalenie na decyzję prokuratury.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pismo skierowało Stowarzyszenie Obrońców Wąwozów "Zimne Doły" . To jego członkowie od dawna walczą o zatrzymanie budowy zespołu budynków na terenie wąwozu. Wiosną tego roku powiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w czasie prac budowlanych. We wrześniu śledczy umorzyli sprawę uznając, że podczas robót na Konstantynowie nie doszło do złamania prawa.

Zdaniem stowarzyszenia, ta decyzja została podjęta z naruszeniem przepisów postępowania karnego. Prowadzący sprawę mieli w nierzetelny sposób zbierać dowody w sprawie.

- Prokuratura w ogóle nie uwzględniła, że w czasie prac budowlanych doszło do zniszczenia całego wąwozu, wycięcia w pień wszystkich drzew i krzewów, a także zniszczenia bezpowrotnie miejsc lęgowych licznie występującej tam fauny, także tej będącej pod ochroną - wylicza Zofia Polska ze stowarzyszenia "Zimne Doły".

Społecznicy domagają się wznowienia postępowania. O tym, czy tak się stanie, zdecyduje sąd.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!