(© Łukasz Kaczanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trasa ma prowadzić przez centrum Lublina, ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 8 km. Pierwszy wyścig – 11 marca.

- Pięć mil czyli osiem kilometrów to dystans, który rzadko się biega. I ta unikatowość powoli nam zaistnieć na mapie miasta ale może też szerzej. To co będzie odróżniać nasz cykl od obecnych biegów to też fakt, że wykorzystujemy stadion lekkoatletyczny – podkreślał Jacek Czarecki, prezes MOSiR „Bystrzyca”. Spółka zaprezentowała we wtorek nowa ofertę dla biegaczy. Chodzi łącznie o osiem wydarzeń.

Cztery z nich o nazwie „Mila na start” to cykl ulicznych biegów w centrum miasta. Odbędą się 11 marca, 24 czerwca, 26 sierpnia i 28 października. Zapisy na pierwszy z nich już ruszą na stronie www.biegnij.lublin.eu. Na razie limit uczestników określono na 500 osób. Wpisowe wynosi 35 zł. – Wszystkich uczestników zaopatrzymy w wyjątkowe pakiety startowe, w których znajdą się owoce, napoje izotoniczne i prezenty m.in. odzież sportowa – wyliczał Czarecki.

Zawodnicy wystartują ze stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Następnie pobiegną Al. Zygmuntowską, Lubelskiego Lipca ’80, Stadionową, Muzyczną, Narutowicza, Ochotniczą, Szczerbowskiego i Piłsudskiego.

– Trasa nie jest trudna. Będzie tylko jedne podbieg na wiadukt na Trasie Zielonej. Najlepszym zawodnikom pokonanie całego dystansu zajmie ponad 20 minut, w przypadku mniej wytrenowanych uczestników trzeba zakładać, że na przebiegnięcie każdego kilometra będą potrzebować ośmiu minut – mówiła Barbara Pudło, dyrektor biegów organizowanych przez MOSiR.

Kolejne biegowe imprezy MOSiR to: Lubelski Bieg Nieustraszonych (22 kwietnia i 30 września), Biegowy Piknik Niepodległości (6 maja) oraz 1 Lubelski Duathlon (bieg oraz jazda na rowerze – 23 września).

- Piknik niepodległości odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 1918 metrów. 100 zawodników z najlepszymi wynikami zostanie upamiętnionych na specjalnej tablicy, która zawiśnie na stadionie – dodał Czarecki.

------------------------------
Zobacz także: Trzecia Dycha do Maratonu 2018. Nocne marki biegowe w akcji

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!