Nieudana inauguracja rundy rewanżowej lubelskich akademiczek

Krzysztof Szuptarski
Łukasz Kaczanowski
W meczu 14. kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała u siebie z CCC Polkowice 63:81.

Nie takiej inauguracji rundy rewanżowej oczekiwały koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS, które przed własną publicznością przegrały z ekipą CCC Polkowice różnicą 18 punktów. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego po pięciu wygranych z rzędu.

Polkowiczanki z kolei zrewanżowały się lubliniankom za niepodziewaną przegraną we własnej hali 70:76 na inaugurację rozgrywek.

- Polkowice były bardzo dobrze przygotowane do tego meczu. Przeciwniczki realizowały założenia, które wychodziły im w stu procentach. Z naszych planów przedmeczowych nie wyszło nic. Tak się stało, gdyż zespół z CCC po prostu nie pozwolił nam na ich wykonanie. Praktycznie nie pozwolił nam na nic - mówi Wojciech Szawarski, trener Pszczółki

- Dla nas to spotkanie na pewno będzie bardzo dobrym materiałem do tego, abyśmy wiedzieli nad czym jeszcze musimy pracować, co poprawić. Tak naprawdę Polkowice obnażyły wszystkie nasze braki. Nie mieliśmy nic do powiedzenia. Rywalki wygrały zupełnie zasłużenie. Musimy na pewno wyciągnąć wnioski po tej porażce - dodaje.

Niedzielny mecz rzutem za dwa otworzyła Nigeryjka Uju Ugoka, ale kolejne siedem punktów z rzędu zdobyły przyjezdne. Chwilę potem był już jednak remis, gdy celnie zza linii 6,75 m, a potem za dwa punkty przymierzyła Serbka Dajana Butulija. Polkowiczanki od tego czasu ponownie zaczęły dominować na lubelskim parkiecie i na 20 sekund przed końcem premierowej odsłony, po rzucie za trzy punkty Angeliki Stankiewicz, prowadziły 24:17.
Druga kwarta rozpoczęła się również nie najlepiej dla Pszczółki, która swoje pierwsze punkty zdobyła dopiero w 14. minucie po rzucie za dwa Ugoki (przy prowadzeniu CCC 28:19). Potem drużyna z Polkowic cały czas powiększała swoją przewagę (36:23, 45:25).

W 28. minucie przewaga przyjezdnych sięgnęła aż 27 oczek (66:39) i praktycznie losy meczu zostały przesądzone. W czwartej kwarcie polkowiczanki cały czas kontrolowały wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrały pewnie 81:63.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0