Ulice Żelazna i Wspólna – tych miejsc lepiej unikać, radzą policjanci z III komisariatu przy ul. Kunickiego. W miejscach, za które odpowiadają, najczęściej dochodzi do rozbojów i włamań do firm.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ulice Żelazna i Wspólna – tych miejsc lepiej unikać, radzą policjanci z III komisariatu przy ul. Kunickiego. W miejscach, za które odpowiadają, najczęściej dochodzi do rozbojów i włamań do firm.

Rejon III komisariatu to m.in. osiedle Nałkowskich, uli-ce Kunickiego, Zemborzycka, Energetyków i Diamentowa. – Na naszym terenie mieszka około 60 tysięcy ludzi. To takie małe miasto – zauważa pod- inspektor Paweł Solarski, zastępca komendanta III komisariatu.

Jak mówią funkcjonariusze, przy ul. Kunickiego jest najwięcej rozbojów. – Przy tej ulicy mieszkają specyficzni ludzie. Dla nich kontakt z policją to ostateczność. Większość woli załatwiać sprawy „po swojemu” – mówi komendant. Bez trudu wskazuje też ulice, na których jest wyjątkowo niebezpiecznie. – To sektor 30 i 31, głównie ulice Żelazna i Wspólna – mówi.

Ofiarami rozbojów są za-zwyczaj „obcy”. Mieszkańcy mogą się czuć bezpiecznie. Policjanci z III komisariatu nie narzekają na brak pracy. – Jesteśmy jedynym komisariatem w mieście, na terenie którego działa areszt. Wszystkie sprawy związane z osobami niepowracającymi z przepustek trafiają do nas. Ta sama sytuacja dotyczy szpitala specjalistycznego przy ul. Abramowickiej – zauważa komendant.

Funkcjonariusze zwracają też uwagę na osiedle Nałkowskich. To miejsce, gdzie grasują wandale. – Osiedle jest oddalone od komisariatu, a sprawcy tego typu przestępstw są trudni do wykrycia – mówi Solarski.

Rejon III komisariatu to również włamania do firm. Dochodzi do nich najczęściej przy ulicach Diamentowej, Energetyków i Zemborzyckiej.

Jednak lista przestępstw popełnianych w rejonie III komisariatu jest dłuższa. Policjanci prowadzą m.in. dużą ilość spraw związanych z przemocą domową i przestępstwami gospodarczymi. – Te trafiają do nas zazwyczaj z urzędu celnego – mówi komendant.

– Mam najlepszych policjantów operacyjnych w mieście. Dzięki ich działaniom przestępcy nie są anonimowi - dodaje z dumą Solarski.III Komisariat Policji

Adres: Lublin, ul. Władysława Kunickiego 49a

Tel. (081) 535-45-74

Komendant: podinspektor Andrzej Porczak

Zastępca komendanta: podinsp. Paweł Solarski. W komisariacie pracuje 81 policjantów. 11 z nich to dzielnicowi. Ich nazwiska i numery telefonów dostępne są na stronach internetowych KMP Lublin: www.policja.lublin.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!