Miała ciepłą wełnianą spódnicę, bluzę z kapturem i piękne kolorowe włosy. Marzanna MM Lublin pożegnała dziś zimę i przywitała wiosnę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Za kilka dni pewnie dopłynie do morza, rejs zaczęła w Bystrzycy

Przepis na marzannę nie jest taki prosty. Poza toną starych gazet, kija, ubranek i bibuły trzeba przede wszystkim mieć bardzo dużo cierpliwości. Przygotowanie M-Marzanny zabrało nam dzisiaj ponad godzinę, a warto dodać, ze pracowało przy niej 10 osób, a wszystkim świetnie pokierował Janek Taraszkiewicz.Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów, jednak warto wiedzieć, że przygotowanie najważniejszych części marzanny to tylko początek. Po tym jak połączyliśmy kręgosłup z kija z nóżkami, rączkami, okrągłym brzuszkiem i taką samą głową marzannę trzeba było odpowiednio wystroić. Tu bardzo przydało się doświadczenie naszych pięknych uczestniczek sobotniej akcji. Największą pomysłowością wykazała się, znana z naszego portalu, blogerka Clever_97, która sprawiła, że wzrok Marzanny przyciągał wszystkich przedstawicieli płci brzydkiej. – To oczy Rihanny – oznajmiła na koniec Clever.Przystrojona w ciepłą bluzę z polaru, równie grubą spódnicę i czerwony szalik marzanna ruszyła z nami nad rzekę. Kukiełkowa reprezentantka zimy zakończyła wędrówkę w Bystrzycy. Płonąca marzanna popłynęła w stronę morza. Chociaż wszystkim trochę szkoda było płonącej kukiełki, ale świadomość, że w ten sposób witamy upragnioną wiosnę poprawiła nam humor.

pit

Zapraszamy do oglądania zdjęć z kolejnych etapów powstawania tego dzieła sztuki.


Wideo: Janek Taraszkiewicz
Muzyka: Phase 5

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gordonek

Piękna 'sztuka'.... Marzanna piękna, oczy Rihanny, a brwi? -wyglądają na brwi towarzysza Breżniewa. W skali 1-10, daję 11!

Jakub Markiewicz

Najpiękniejsza marzanna powitała wiosnę. Pagon, jak mieszkasz w piwnicy i nie widzisz pięknego słońca za oknem, to ja nie wiem :) Dziś była wyjątkowo ładna pogoda. Oby utrzymała się jak najdłużej.

Paweł Gregorowicz

patrzę. Patrzę i nic nie widzę, bo ciemno jest:)


Sprawdzałem Twoją czujność Jakub:)

gracza7

MMarzanna. Piękna ta MMarzanna i taka kobieca... Aż szkoda, że została utopiona. Ale cóż, tradycji musiało stać sie zadość. Teraz płynie dziewczę hoże, niedługo zobaczy morze :))
A nam pozostało tylko wyglądać, czy prawdziwa wiosna nadeszła, bo tę kalendarzową już mamy.

Paweł Gregorowicz

pagonek. Sadyści. Jakub a jak by Ciebie tak ktoś podpalił i wrzucił do brudnego lubelskiego strumyku?

A jak już pożegnaliście zimę to wypadałoby przywitać wiosnę, a patrząc za okno nie sądzę byście o tym pamiętali:)


z pozdrowieniami,
Wasz pagonek:)