(© Fot. Motor Lublin)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konrad Nowak, 32-letni pomocnik bądź napastnik, został nowym zawodnikiem Motoru Lublin. Piłkarz podpisał z trzecioligowcem dwuletni kontrakt.

Nowak jest wychowankiem Wieniawy Lublin. Następnie grał w Lubliniance, Górniku Łęczna, Motorze (sezony 2004/05 i 2005/06), Jagiellonii Białystok, Avii Świdnik, Stali Kraśnik, a od sezonu 2009/10 występował w Wiśle Puławy.

W minionym sezonie strzelił pięć goli w 30 meczach Nice I ligi.

– Nowak to zasłużony zawodnik dla naszego klubu i planujemy go pożegnać – wyjawia Grzegorz Nowosadzki, prezes Wisły.

32-latek pojawi się na dzisiejszym, pierwszym po urlopach, treningu żółto-biało-niebieskich.

- W Motorze od mojego odejścia wiele się zmieniło. Przede wszystkim stadion, bo atmosfera i na Alejach Zygmuntowskich była zawsze wielkim przeżyciem dla zawodnika - wyjawia Nowak. - Również organizacyjnie Motor staje się klubem bardzo solidnym, a to jest fundamentem do tego, aby spokojnie myśleć o awansie nie tylko do drugiej ligi - kończy zawodnik.

- Za wcześnie jest, aby mówić, czy Nowak zagra w Motorze w pomocy, czy raczej w ataku. Wszystko okaże się w „praniu” - twierdzi Marcin Sasal, trener lubelskiego trzecioligowca. - Na pewno jest wartościowym piłkarzem, dlatego podjęliśmy decyzję, wspólnie z prezesem Leszkiem Bartnickim, o ściągnięciu go do naszego klubu - dodaje szkoleniowiec.

- Nowaka nie trzeba specjalnie przedstawiać kibicom. Widziałem go w kilku meczach pierwszoligowej Wisły i jestem pewien, że zwiększy naszą siłę w przednich formacjach. Może grać na „dziewiątce” i pozycji nr 10. Istotne jest to, że to zawodnik z regionu. A chcemy mieć paru piłkarzy z Lubelszczyzny w składzie - podkreśla prezes Leszek Bartnicki.

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek z Motorem kontrakty podpisze dwóch kolejnych zawodników. - W tym gronie jest jeden lewy obrońca z wyższej ligi i środkowy napastnik z zagranicy. Poza tym wracają do nas zawodnicy z wypożyczeń, m.in. bramkarz Piotr Piotrowski ze Stali Kraśnik. Chcemy mieć jak najszybciej dopiętą kadrę, ale okienko transferowe jest otwarte do końca sierpnia, więc nie ma pośpiechu - dodaje Bartnicki.

Klub przedłużył także współpracę z bramkarzem Pawłem Sochą. 25-latek związał się z żółto-biało-niebieskimi co najmniej do końca sezonu 2017/2018 (w kontrakcie znalazła się opcja jego przedłużenia umowy).

We wtorek piłkarze rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, a w sobotę, w Radomiu z Radomiakiem, Motor rozegra pierwszy z pięciu zaplanowanych sparingów. Do rozgrywek ligowych lublinianie powrócą w drugi weekend sierpnia. Na inaugurację trzecioligowego sezonu Motor czeka wyjazd do Nowego Targu na mecz z miejscowym Podhalem. Pierwszy mecz u siebie podopieczni trenera Sasala rozegrają 15 sierpnia z Podlasiem Biała Podlaska.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETUZOBACZ TEŻ:
Potańcówka w skansenie. Zabawa jak za dawnych lat [ZDJĘCIA]
Wystawa na Zamku Lubelskim. Niezwykły portret Lublina [ZDJĘCIA]
Ku przestrodze. Wypadki w woj. lubelskim w mijającym tygodniu [GALERIA]
Zobacz z drona jak buduje się Ikea w Lublinie

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!