MKS Selgros znów gromi. Tym razem lublinianki pokonały klub z Jeleniej Góry

know
Przed przyjazdem do Lublina trener KPR Jelenia Góra mówił, że pierwsze minuty pokażą w jakiej dyspozycji są obie drużyny i na ile w starciu z mistrzem Polski będą mogły pozwolić sobie jego podopieczne. Szybko okazało się, że nie na wiele. Cztery pierwsze akcje KPR zakończyły się stratą piłki i MKS rozpoczął mecz od prowadzenia 5:0.

Tak łatwe rozpoczęcie spotkania sprawiło, że w szeregi lubelskiej drużyny szybko wdarło się rozluźnienie, czego konsekwencją było kilka złych podań i mało precyzyjnych rzutów. Bramkarka z Jeleniej Góry zaliczyła kilka udanych interwencji i obok Joanny Załogi była wyróżniającą się zawodniczką KPR.

W zespole MKS Selgros z dobrej strony pokazały się skrzydłowe, które wykańczały kontry i Weronika Gawlik. Pozostałe zawodniczki, chociaż dochodziły do pozycji rzutowych, to zbyt często marnowały swoje okazje. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 21:13.

Dwie pierwsze akcje w drugiej połowie lublinianki miały nieudane, ale szybko uzyskały przewagę 10 bramek (25:15 po trafieniu Iwony Niedźwiedź).

I mimo, że przez całe spotkanie lubelska drużyna miała problemy ze skutecznością, to ani przez moment nie było wątpliwości, który zespół zainkasuje dwa punkty.

- Ciężko podsumować taki mecz. Na pewno trudno było nam zaangażować się w grę w stu procentach - mówi Weronika Gawlik. - Straciłyśmy mniej bramek, niż ostatnio. Mniej też o jedną rzuciłyśmy. Wiedziałyśmy, że jesteśmy drużyną lepszą, która gra o inne cele. Na początku zagrałyśmy bardzo mocno i zobaczyłyśmy, że przeciwnik nie stawia nam wysoko poprzeczki. Koncentracja więc spadła i jeleniogórzanki zaczęły lepiej sobie radzić. Ale to my przez cały czas kontrolowałyśmy mecz - podsumowuje bramkarka MKS Selgros.

Lubelskie szczypiornistki w ten weekend ucieszyła nie tylko wygrana z KPR, ale również wyniki pozostałych spotkań na parkietach PGNiG Superligi. Kolejne punkty pogubiły bowiem zespoły bezpośrednio walczące w tym sezonie z MKS Selgros o mistrzostwo Polski.

Vistal Gdynia przegrał u siebie z AZS Koszalin, a Pogoń Szczecin, także we własnej hali, uległa Startowi Elbląg. Przypomnijmy, że w tym sezonie nie ma już fazy play-off i w końcowej klasyfikacji będą liczyły się wszystkie punkty uzbierane przez cały sezon.

MKS Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 39:22 (21:13)
MKS: Gawlik, Januchta - Niedźwiedź 6, Nocuń 5, Rola 5, Gęga 4, Bożović 3, Matuszczyk 3, Mihdaliova 3, Rosiak 3, Drabik 2, Charzyńska 2, Kozimur 1, Skrzyniarz 1, Uzar 1. Kary: 16 min. Trener: Neven Hrupec
KPR: Hoffman, Filończuk - Załoga 7, Bilenia 4, Kobzar 3, Jasińska 3, Janas 3, Bielecka 1, Oreszczuk 1, Tomczyk, Maziarz, Koc. Kary: 6 min. Trener: Tomasz Konitz
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom)