MKS Selgros Lublin lepszy od Korony Handball Kielce

know
Echo Dnia
W środę piłkarki ręczne MKS Selgros lublin pokonały w meczu 1/8 Pucharu Polski Koronę Handball Kielce 30:26.

- Jestem przekonana, że kielczanki będą bardzo ambitnie walczyły w tym meczu – twierdziła przed spotkaniem Iwona Niedźwiedź. Rozgrywająca MKS Selgros nie pomyliła się i myślące w tym sezonie o awansie do superligi kielczanki do samego końca walczyły o wygraną z mistrzem kraju.

Pierwsza połowa była wyrównana, a młody zespół z Kielc dwukrotnie wychodził na prowadzenie różnicą dwóch trafień - 7:5 i 9:7. Pod koniec tej części meczu lublinianki odrobiły straty, a potem odskoczyły na moment na trzy bramki. Po 30 minutach MKS Selgros wygrywał 16:14.

Wydawało się, że w drugiej części doświadczone lublinianki zaczną systematycznie powiększać posiadaną przewagę. Tak się jednak nie stało. Kielczanki dotrzymywały kroku mistrzyniom, a gdy mocniej zagrały w obronie i kilka udanych interwencji zaliczyła bramkarka Aleksandra Orowicz, Korona Handball znów odskoczyła na dwa trafienia – 24:22.

Czas upływał, a gospodynie nie zwalniały tempa. W 54. minucie prowadziły 25:23 i coraz poważniej mogły myśleć o sensacyjnym triumfie. Wtedy jednak lubelska drużyna podkręciła tempo i wykorzystując swoje doświadczenie oraz ogranie, rzuciła trzy bramki z rzędu.

Wynik 25:23 dla Korony Handball momentalnie zmienił się w jednobramkowe prowadzenie MKS Selgros (26:25). Kielczanki zdobyły jeszcze bramkę wyrównującą, ale później trafiały już tylko lublinianki, które ostatni fragment meczu wygrały 7:1, a całe spotkanie 30:26.

W ekipie gospodyń, poza bramkarką Orowicz, z bardzo dobrej strony pokazała się Honorata Syncerz, która w przeszłości była w kadrze MKS Selgros. Z kolei w lubelskim zespole najwięcej bramek rzuciła wychowanka kieleckiej drużyny, Joanna Drabik.
W składzie Korony Handball nie było Kristiny Repelewskiej, byłej rozgrywającej MKS, która przed kilkoma dniami podpisała kontrakt z klubem z Kielc. Na swój debiut w nowej drużynie poczeka do meczu ligowego.

Mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski rozegrane zostaną 22 lutego. Kolejnego przeciwnika MKS Selgros pozna po losowaniu 16 lutego. Natomiast w następną środę pucharowe spotkanie rozegrają pierwszoligowe piłkarki MKS AZS UMCS Lublin, które w hali Globus podejmą Start Elbląg.

Korona Handball Kielce - Selgros Lublin 26:30 (14:16)
Korona Handball: Hibner 1, Orowicz - Syncerz 9, Więckowska 6, Skowrońska 3, Kaźmiruk 2, Zimnicka 2, Młynarska 2, Kędzior 1, Czubaj, Kowalska, Piecaba.
MKS: Gawlik - Drabik 8, Mihdaliowa 6, Bożović 5, Gęga 4, Nocuń 2, Uzar 1, Matuszczyk 1, Skrzyniarz 3, Rola, Kozimur.

Lubelskie: Przegląd wydarzeń tygodnia (ZDJĘCIA)
Super Kot Lubelszczyzny. Rozpoczęliśmy głosowanie (PLEBISCYT)