Zuzanna Gojsiak ma już dosyć sprzątania po ptakach Zuzanna Gojsiak ma już dosyć sprzątania po ptakach

Zuzanna Gojsiak ma już dosyć sprzątania po ptakach (© Jacek Babicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Ptaki paskudzą na okna i parapety, które wychodzą przecież na piękny park i przez to psują widok nam i naszym gościom. Problemem jest również balkon, pokryty gołębimi odchodami - skarży się Zuzanna Gojsiak, mieszkanka kamienicy przy ul. Podwale 7.

- Dla nas to jest poważny problem, szczególnie latem. Wtedy w czasie upałów, woń rozkładających się odchodów jest nie do zniesienia. Poza tym mam sześcioletnie dziecko w domu i chcę mu zapewnić komfortowe warunki - dodaje Agata, córka pani Zuzanny.

Aby pozbyć się natrętnych ptaków, mieszkanki chciały założyć kolce na parapetach, które odstraszyłyby je. Przygotowały również specjalne słupki doogrodzenia niewielkiego balkonu i chciały postawić nad nim daszek. Na takie zmiany nie zgodziły się, niestety, właścicielki kamienicy.

- Ten budynek jest pod ochroną konserwatorską, dlatego nie możemy robić z nim co nam się podoba. Poza tym na wiosnę zamierzamy ruszyć z dużym remontem kamienicy, który obejmie dach, elewację, wymienione zostaną okna i drzwi - wyjaśnia Grażyna Zaar-Michalska, jedna z właścicielek kamienicy i zapewnia, że po zakończeniu tych prac przychyli się do próśb mieszkańców. - O ile dostaniemy na to zgodę odpowiednich organów - dodaje.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!