Festiwal Śladami Singera odbędzie się w tym roku po raz siódmy Festiwal Śladami Singera odbędzie się w tym roku po raz siódmy

Festiwal Śladami Singera odbędzie się w tym roku po raz siódmy (© Materiały prasowe Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pomysł na festiwal Śladami Singera był prosty: zbieramy grupę artystów z całego świata i jedziemy z nimi do lubelskich miast i miasteczek uwiecznionych na kartach utworów noblisty Isaaca Bashevisa Singera. W tym roku stanie się to po raz siódmy.

- Stworzyliśmy pewną formułę wędrowania od miasta do miasta. Z cyrkiem, teatrem, fire show,happeningiem i performancem - podkreśla Witold Dąbrowski z Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera.

Artyści na miejscu współpracują np. z lokalnymi domami kultury i szkołami. Główny występ odbywa się zazwyczaj w sercu miejscowości, zawsze o godzinie 19.30. Festiwal rozpoczyna się w poniedziałek, 17 lipca w Kocku. Finał przewidziany jest na 27 lipca w Lublinie, o godzinie 20. Na staromiejskim placu znajdującym się przy dawnej siedzibie Teatru Andersena.

W czwartek z Berlina przyjechał Izraelczyk Gilad Shabtay, którego van pełni funkcję współczesnego wozu cyrkowego. W lubelskim festiwalu weźmie udział już po raz drugi. - Spotkanie z grupą ludzi, która tak szybko tworzy przedstawienie to dla mnie coś ekscytującego - przekonuje.

Witold Dąbrowski, nawiązując do idei festiwalu, zaznacza, że chodzi również o przypomnienie mieszkańcom o ich żydowskich sąsiadach, zamordowanych w czasie II wojny światowej. - Chcemy bawić publiczność, ale też skłaniać do refleksji - stwierdził dyrektor festiwalu.

Festiwal inspirowany twórczością Singera w tym roku zawita do następujących miast: Kock (17 lipca), Piaski (18 lipca), Bychawa (19 lipca), Kraśnik (20 lipca), Szczebrzeszyn (21 lipca), Józefów (22 lipca), Biłgoraj (23 lipca), Tyszowce (24 lipca), Krasnobród (25 lipca), Janów Lubelski (26 lipca), Lublin (27 lipca).

VII Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera- 17-27 lipca; Wstęp wolny. Program na stronie: teatrnn.pl/sladamisingera

Zobacz także: 6 minut 30 sekund o kulturze. Marcin Wroński

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!