Maraton Lubelski. Biegowe szaleństwo w Lublinie (ZDJĘCIA, WIDEO)

SZUPTI
4. PZU Maraton Lubelski
4. PZU Maraton Lubelski EP
Z placu przed Centrum Spotkania Kultur wystartował w niedzielę 4. PZU Maraton Lubelski. - To wielkie świeto biegaczy - mówią zawodnicy.

Rafał Czarnecki z Bliżyna wygrał wczoraj 4. PZU Maraton Lubelski, pokonując trasę poprowadzoną ulicami miasta w czasie 2:36.31. To jego drugi triumf podczas maratonu w Kozim Grodzie. Zawodnik zwyciężył już bowiem na dystansie 42 km i 195 m przed dwoma laty.

Jako drugi linię mety minął lubartowianin Bartosz Ceberak (2:37.04), a trzecia pozycja przypadła Rafałowi Owczarkowi z Warszawy (2.43,26). Najlepsza wśród kobiet okazała się Magda Kłoda z Lublina, uzyskując na mecie rezultat 3:22,55.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Przy okazji 4. PZU Maratonu Lubelskiego został rozegrany po raz pierwszy w histori Bieg Koziołka na dystansie 10 km. Triumfatorami zostali Białorusinka Elena Szumik i Kamil Młynarz z SKB Kraśnik. Biegaczka z Brześcia pokonała trasę w czasie 40.46, natomiast kraśniczanin uzyskał rezultat 35.44. Dziesięciokilometrowy bieg ukończyło 173 uczestników, w tym 48 kobiet.

- To naprawdę bardzo dobry pomysł, aby połączyć bieg maratoński z “dychą”. Nie wszyscy przecież mają okazję biegać razem z maratończykami, startując w mniejszych biegach. A tutaj organizatorzy zdecydowali się, że oba biegi wystartują razem. To na pewno także zachęta dla tych biegaczy, którzy chcą w przyszłości wystąpić w maratonie - powiedział po biegu triumfator Kamil Młynarz.

W trakcie maratonu odbywały się także biegi młodzieżowe na różnych dystansach ze startem i metą przy Centrum Spotkania Kultur.

Przedszkolaki rywalizowały natomiast w biegach “W te pędy -42(k)m do mety”, które nie miały charakteru rywalizacji, a każdy z maluchów mógł czuć się zwycięzcą.