Wywóz śmieci według nowych zasad

(© Jacek Świerczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do końca roku wszyscy mają dowiedzieć się, ile zapłacą za wywóz śmieci według nowych zasad. Lublin jeszcze liczy.

Dziś to mieszkańcy i zarządcy domów sami zlecają wywóz śmieci. Ale wkrótce prawo się zmieni i właścicielem śmieci będą gminy. To one będą zamawiać odbiór odpadów i sfinansują go pieniędzmi od mieszkańców.

Stawki opłat muszą ustalić do końca roku.

A także wybrać jeden z czterech sposobów ich pobierania: od powierzchni domu, od liczby mieszkańców, od gospodarstwa lub od zużycia wody.

– Każdy z nich jest obarczony pewnym błędem – przyznaje Zdzisław Strycharz z lubelskiego Ratusza, który jutro rozpocznie konsultacje z mieszkańcami (odpady.lublin.eu).

Lublin musi pozyskać z opłat ponad 50 mln zł rocznie.

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lasek w Konopnicy, to "tirówki" powinny wysprzątać, jako swoje miejsce pracy. W czynie społecznym, między kolejnymi bzyknięciami.

engelbert233

Jak Wysoki Magistrat zechce pobierać dodatkowe opłaty za odbiór np. worków z butelkami PET topierwszym odruchem obywatelskiego sprzeciwu będzie zaprzestanie segregacji śmieci. Do czego otwarcie zachęcam.

DUCH NIEŚWIĘTY

I tak będzie. Jak mam zapłacić za odbiór surowców wtórnych na których ktoś zarabia, to pieprznę je do ogólnego pojemnika i ten ktoś niech je sobie sam z tamtąd wyciągnie.. .

spółdzielca (gość)

Śmieci. Przed moim blokiem ustawiono dwa pojemniki na szkło. Jeden na kolorowe, drugi na białe. Po pewnym czasie przyjeżdża samochód i ładuje wszystko szkło na jedną skrzynię

POJEMNIK W KAZDYM DOMU! (gość)

WPROWADZIC OBOWIAZKOWE UMOWY NA WYWYOZ ODPADOW . Najpierw powinni zadbac o to by kazde gospodarstwo domowe mialo UMOWE NA WYWOZ NIECZYSTOSCI!To niby takie oczywiste a wciaz wiele ludzi niestety nie posiada tak owej umowy.Ciekawe co robia z tymi smieciami???Zasmiecone lasy,laki,wszystko generalnie.Im wezcie sie za dupe!

Taniej z pewnością nie będzie,. ale może zniknie podrzucanie śmieci... Z kolei, ponieważ "Polak potrafi", to ciekawe czy nie zmniejszy się nagle, np. liczba zameldowanych osób czy ilość zużytej wody, a może i... powierzchnia użytkowa mieszkania/domu :)

marek (gość)

segreguję odpady, z których ktoś ma dochód (szkło, metale). dlaczego więc opłaty za wywóz śmieci nie zmniejszyły się? Dzięki segregacji mniej śmieci wywozi się na wysypisko więc i koszty powinny być mniejsze, do tego zarabia się na surowcach wtórnych.
Nie rozumiem. Czy ja miałem jakąś inną ekonomię?