Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeniesie się z ul. 3 Maja na ul. Uniwersytecką. Aktualnie stacja mieści się w dwóch budynkach- na ul. 3 Maja 4 i ul. Uniwersyteckiej 12. Po zmianach wszystkie jednostki mają być zlokalizowane w jednym budynku. Zgodę na przeprowadzkę wyraziła wojewoda.

Sanepid o rozbudowę budynku przy ul. Uniwersyteckiej starał się od 10 lat. Wówczas sporządzono projekt, zebrano dokumentację techniczną, ale do tej pory w województwie nie znalazły się pieniądze na rozbudowę. - Remont placówki przy ul. 3 Maja wymagałby bardzo dużych nakładów finansowych, dlatego naszym zdaniem tańszym i bardziej dogodnym rozwiązaniem będzie przeniesienie się na ul. Uniwersytecką. Tym bardziej, że ze względu na zarządzanie stacją i dobro naszych interesantów podział stacji na dwa budynki jest bardzo niewygodny- tłumaczy Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lublinie.

W ramach przebudowy zaplanowano m.in. podwyższenie kondygnacji poddasza, wymianę dachu, przystosowanie budynku do potrzeb niepełnosprawnych, przeprowadzenie termomodernizacji, wymianę instalacji wodnej, budowę przyłącza kanalizacji deszczowej, częściową wymianę podłóg, oraz urządzenie miejsc parkingowych. Całość prac ma kosztować ok. 3 mln zł. - Mamy nadzieję, że na termomodernizację uda się pozyskać pieniądze ze środków Unii Europejskiej- dodaje Nikiel.

Prace wykonywane będą w latach 2013-2014. To oznacza, że kamienica przy ul. 3 Maja 4 zostanie oddana miastu najwcześniej za dwa lata.Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!