(© materiały organizatora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę, 10 października zaczynają się Dni Majdanka. W ich trakcie odbędą się między innymi spotkania z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego oraz sesja naukowa.

Uroczystości rozpoczną się od spotkania z przedstawicielami ZNP „Nauczyciele nauczycielom – ofiarom Majdanka”. Natomiast na czwartek zaplanowano sesję naukową pt. „Edukacja w miejscach pamięci w Polsce. Tendencje i kierunki rozwoju”. Dzień później odbędą się spotkania z byłymi więźniami obozu, którzy trafili na Majdanek jako dzieci. Wśród piątkowych wydarzeń znalazły się także pokazy muzealiów, archiwalnych zdjęć lotniczych obozu koncentracyjnego wykonanych w latach 1944-1946, a także spotkanie z Wojciechem Mazurkiem, archeologiem, który prowadzi badania na terenie byłego obozu w Sobiborze.

– Dni Majdanka potrwają 4 dni, zakończą się 13 października bezpłatnym zwiedzaniem z przewodnikiem terenu byłego obozu i ekspozycji muzealnej – informuje Agnieszka Kowalczyk, rzecznik Muzeum na Majdanku.

Zobacz dokładny PROGRAM Dni Majdanka

Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!