Msza w technologii 3D z kościoła Dobrego Pasterza w Lublinie

Msza w technologii 3D z kościoła Dobrego Pasterza w Lublinie (© Wiadomości24.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już nie tylko film, ale także mszę św. można oglądać w technologii trójwymiarowej. Pionierskie rozwiązanie wprowadziła parafia Dobrego Pasterza na lubelskim Czechowie.

- Transmisja mszy św. w technologii 3D HD jest pierwszą tego typu inicjatywą w naszym mieście, kraju i świecie - przekonuje Andrzej Filipowicz z Grupy Medialnej Stowarzyszenia Dobrego Pasterza w Lublinie. I dodaje, że nabożeństwo na odległość to rozwiązanie dla wiernych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć we mszy św.

Aby skorzystać z nowatorskiego rozwiązania należy wejść na stronę internetową www.lublin.scj.pl w momencie, gdy w kościele trwa nabożeństwo, wybrać zakładkę "transmisja on-line" i założyć specjalne okulary do filmów trójwymiarowych (można je kupić np. w sklepach internetowych).

Stowarzyszenia Dobrego Pasterza planuje kolejne udogodnienia. - Chcemy by wkrótce osoba oglądająca transmisję mogła sterować kamerą i sama decydować w którą chce patrzeć - zdradza Filipowicz.

Zobacz: Będzie remont alergologii w szpitalu na KraśnickiejCzytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Stańczyk 80 (gość)

KRrtv o co wam chodzi jeśli nie boicie się uczciwej konkurencji ? Boicie się, że za 2 lata katolickie media wyprzedzilyby was o epokę. Polaku, wyłącz tvn, a włącz mózg.