Lublin: Msza w technologii 3D HD z kościoła Dobrego Pasterza

Już nie tylko film, ale także mszę św. można oglądać w technologii trójwymiarowej. Pionierskie rozwiązanie wprowadziła parafia Dobrego Pasterza na lubelskim Czechowie.

Msza w technologii 3D z kościoła Dobrego Pasterza w Lublinie
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Msza w technologii 3D z kościoła Dobrego Pasterza w Lublinie (© Wiadomości24.pl)

- Transmisja mszy św. w technologii 3D HD jest pierwszą tego typu inicjatywą w naszym mieście, kraju i świecie - przekonuje Andrzej Filipowicz z Grupy Medialnej Stowarzyszenia Dobrego Pasterza w Lublinie. I dodaje, że nabożeństwo na odległość to rozwiązanie dla wiernych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć we mszy św.

Aby skorzystać z nowatorskiego rozwiązania należy wejść na stronę internetową www.lublin.scj.pl w momencie, gdy w kościele trwa nabożeństwo, wybrać zakładkę "transmisja on-line" i założyć specjalne okulary do filmów trójwymiarowych (można je kupić np. w sklepach internetowych).

Stowarzyszenia Dobrego Pasterza planuje kolejne udogodnienia. - Chcemy by wkrótce osoba oglądająca transmisję mogła sterować kamerą i sama decydować w którą chce patrzeć - zdradza Filipowicz.

Zobacz: Będzie remont alergologii w szpitalu na KraśnickiejCzytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia.
∨ Czytaj dalej

Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (1)

avatar
avatar
Stańczyk 80 (gość)

KRrtv o co wam chodzi jeśli nie boicie się uczciwej konkurencji ? Boicie się, że za 2 lata katolickie media wyprzedzilyby was o epokę. Polaku, wyłącz tvn, a włącz mózg.

Wybierz kategorię