(© materiał ilustracyjny)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Lublinie pijana matka i jej partner sprawowali opiekę nad 8-miesięcznym dzieckiem. 28-latka miała w organizmie blisko 2,1 promila alkoholu, a 46-latek blisko 1,9. Dziecko z uwagi na to, że nikt z rodziny nie był w stanie zapewnić mu opieki przewiezione zostało do szpitala.

- W niedzielę po południu oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w rejonie placu Litewskiego pijana kobieta sprawuje opiekę nad małym dzieckiem - informuje kom. Renata Laszczka - Rusek. - Kiedy policjanci z I Komisariatu pojawili się na miejscu, w okolicach fontanny zauważyli kobietę, która trzymała na rękach małe dziecko, a obok niej mężczyznę. Oboje ledwo stali na nogach, zataczali się i mieli problemy z mową.

Jak się okazało matka 8-miesięcznego chłopca miała w organizmie blisko 2,1 promila alkoholu, a ojciec dziecka blisko 1,9. Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj policjanci wykonywać będą dalsze czynności procesowe z zatrzymanymi. Całość zgromadzonej w sprawie dokumentacji przesłana zostanie do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich. Policjanci sprawdzają, czy swoim zachowaniem pijani rodzice nie narazili dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!